Finanční služby

Statistika ČLFA

Leasingový trh hlásí zatím poměrně dobrou sezonu

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v prvních třech čtvrtletích letošního roku prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu celkem 98,68 miliardy Kč, což je o 11 procent více než ve stejném období roku 2013. Celkové pohledávky ČLFA z běžících leasingových a úvěrových kontraktů dosáhly na konci letošního třetího čtvrtletí 224,89 miliardy Kč.

Václav Levý (Raiffeisen – Leasing) pro DN

Raiffeisen – Leasing míří do oblasti operativního leasingu

Společnost Raiffeisen – Leasing působí na českém trhu sice už 20 let, dosud se však zaměřovala zejména na financování nemovitostí, strojů, zařízení či dopravních prostředků. Od listopadu rozšiřuje své služby o oblast operativního full service leasingu. Na plány v této oblasti jsme se zeptali Václava Levého, ředitele Fleet Managementu společnosti Raiffeisen – Leasing.

Volkswagen Business Mobility Program

VW představil nový program financování užitkových vozů

Mobilita, variabilita, efektivita, bezstarostnost – to jsou základní rysy zcela nové nabídky financování Volkswagen Business Mobility Program pro malé a střední podnikatele, kterou přináší značka Volkswagen Užitkové vozy ve spolupráci s Volkswagen Finance od ŠkoFINu. Akce platí do 31. prosince 2014 pro všechny modely Volkswagen Užitkové vozy.

Goodyear

MyFleet umožňuje správu pneuhospodářství i menším firmám

Portál MyFleet společnosti Goodyear představuje rychlou a profesionální platformu pro komunikaci mezi dopravcem, servisním poskytovatelem a společností Goodyear. MyFleet umožňuje provádět vzájemné obchodní transakce i vzájemnou komunikaci všech tří stran snadným způsobem na jednom místě, díky čemuž se komplexní pneuhospodářské služby stávají dostupnými i pro menší dopravce. V říjnu to na tiskové konferenci v Praze uvedli zástupci značky Goodyear.

Ocenění pro LeasePlan

Inovativní řešení LeasePlan Go získalo prestižní Fleetovou múzu

PRAHA (16.10.) – V kategorii Full service správa vozového parku odborné ankety ALD Automotive Fleet Award 2014 zvítězil produkt LeasePlan Go. Společnost LeasePlan jeho prostřednictvím nabízí malým firmám a drobným živnostníkům dlouhodobou správu vozidel, při níž garantuje náklady na jejich provoz po celou dobu kontraktu, tedy dva roky až pět let. Uživatelé si vůz i předplacené služby objednávají prostřednictvím e-shopu.

Fleet management

Raiffeisen – Leasing vstoupil na trh Full Service Leasingu

PRAHA (6.10.) – Společnost Raiffeisen – Leasing se chce stát významným hráčem na českém trhu fleet managementu se službami pro osobní a užitková vozidla do 3,5 tuny. Prvním klientem se stala společnost FS Codes, která začátkem září převzala sedm vozidel značky Škoda Octavia.

Ford Lease

Značka Ford nabízí zásadní novinku ve financování vozů

Společnost FCE Credit, s. r. o., přišla po úvodní testovací fázi letos na jaře se zcela novým finančním produktem nazvaným Ford Lease. Právě plnohodnotný operativní leasing doplní široké portfolio služeb, které společnost na českém trhu nabízí už od roku 1998.

Ford Telematics

Nová služba Ford Telematics™ pomáhá snížit spotřebu flotil užitkových vozidel

PRAHA (29.9.) – Značka Ford představila nový telematický systém Ford Telematics™, který pomůže evropským provozovatelům užitkových automobilů snížit náklady. Dosažené úspory mohou dosáhnout až 20 procent. Službu technicky zajišťuje společnost Telogis. Data přenášená ze všech aut v reálném čase umožňují manažerům flotil sledovat polohu, spotřebu paliva, chování řidiče a provozní parametry vozu. Systém Ford Telematics™ nabízí rovněž přímý přístup k diagnostickým údajům automobilu. To vše pomůže osobám odpovědným za provoz a správu flotil užitkových vozidel efektivněji regulovat provozní náklady a zvýšit bezpečnost řidičů.

Povinné ručení 2014

Pojišťovny zdražily povinné ručení průměrně o deset procent

PRAHA (27.8.) – Tuzemské pojišťovny zdražily povinné ručení v letošním roce v průměru o více než deset procent. Důvodem byla vyšší plnění v souvislosti s novým občanským zákoníkem a povinné poplatky hasičům. Dopady legislativy nyní pojišťovny vyhodnocují a nevylučují další zdražení pojistek v letošním i příštím roce. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Pololetní výsledky nebankovního financování

ČLFA: Ekonomika nabírá na obrátkách a podnikatelé si půjčují stále více

PRAHA (8.8.) – Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v prvním pololetí letošního roku prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 70,88 miliardy korun, tedy o 11,3 procenta více než ve stejném období roku 2013. Celkové pohledávky ČLFA z běžících leasingových a úvěrových kontraktů dosáhly na konci letošního prvního pololetí 221,94 miliardy korun. „Pololetní výsledky jasně potvrdily, že česká ekonomika je na vzestupu. V klíčovém sektoru financování podnikatelských investic jsme vykázali více jak 16 procentní meziroční růst,“ říká Jiřina Tapšíková, předsedkyně představenstva ČLFA, která sdružuje 46 předních poskytovatelů leasingu, podnikatelských i spotřebitelských úvěrů a factoringu.

spinner