​ŘSD začíná opravovat za 60 milionů odpočívku na D5 u Svojkovic u Rokycan

​ŘSD začíná opravovat za 60 milionů odpočívku na D5 u Svojkovic u Rokycan

14.5. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opraví téměř za 60 milionů korun odpočívku na D5 u Svojkovic na Rokycansku ve směru na Plzeň. Počet míst pro kamiony se tam více než zdvojnásobí. Práce začnou tuto sobotu instalací dopravně inženýrských opatření v okolí, stavba pak v pondělí 17. května, řekl mluvčí ŘSD Adam Koloušek. Hotovo bude do konce července.

"Odpočívka již přestává vyhovovat technickým parametrům, povrchy jsou ve špatném stavu a je tam málo parkovacích stání pro nákladní vozidla. Stavebníci vymění na stáních pro kamionovou dopravu asfaltobetonový kryt za cementobetonový," uvedl. Stavbaři upraví i napojení vjezdu a výjezdu na odpočívku tak, aby vyhovovaly normám a umožnily bezpečnější pohyb vozidel. Upraví také odvodňovací systém na parkovací ploše a vznikne nové osvětlení. "Součástí bude i opěrná gabionová zeď podél odbočovacího pruhu na odpočívku," řekl Adam Koloušek.

Stavební úpravy výrazně změní rozložení parkovacích míst. Zvýší se počet stání pro nákladní vozidla z 20 na 44, a zredukují se naopak místa pro osobní automobily, a to ze současných 67 na 21. Počet ploch pro autobusy zůstane na čtyřech. ŘSD také vybuduje dvě místa pro obytné přívěsy.

"Parkovací stání, která se nyní nachází před čerpací stanicí a rychlým občerstvením KFC a jsou nad uváděný počet, zůstanou beze změn. Tato plocha nebude rekonstrukcí dotčena," uvedl Adam Koloušek. Modernizaci odpočívky podle něj provede firma Eurovia CS, která uspěla ve výběrovém řízení s cenou 57,4 milionu korun bez DPH. Stavební úpravy by měly být dokončeny na konci července, dodal.

(čtk)

Foto: LAN

spinner