​Pardubický kraj chce letos začít či dokončit stovku rekonstrukcí silnic a mostů

​Pardubický kraj chce letos začít či dokončit stovku rekonstrukcí silnic a mostů

9.5. - Pardubický kraj chce letos začít či dokončit zhruba stovku rekonstrukcí silnic a mostů. Na dalších téměř 70 se připravuje projektová dokumentace. Kraj do silnic plánuje investovat téměř tři miliardy korun včetně DPH, uvedlo hejtmanství v tiskové zprávě.

Mezi projekty na letošní rok jsou velké investice s rozpočtem v řádu stovek milionů i menší akce. Kromě těch nejvýznamnějších, jako je například rekonstrukce Wonkova mostu, obchvaty Rokytna a Dašic či modernizace silnice II/312 Choceň – České Libchavy, začaly práce i na dalších staveništích. Staví se třeba okružní křižovatka ve Skutči, rekonstruuje se silnice na průtahu obcí Vraclav na Orlickoústecku, pokračuje obnova silnice III/35724 Borová – Oldříš na Svitavsku a oprava mostu na přehradě v Křižanovicích na Chrudimsku. Začal rovněž archeologický průzkum na dalším přivaděči k dálnici D35 v úseku Černá za Bory – Dašice na Pardubicku, modernizace silnice z Třemošnice na Chrudimsku až po hranici kraje nebo oprava komunikace mezi Prosečí a Budislaví.

Všechny projekty plánované na letošní rok nezačaly hned v dubnu, ale s ohledem na nutnou administrativu i nutné dopravní uzavírky budou rozprostřené do celé stavební sezóny. Souhrnné informace o opravách silnic se průběžně zveřejňují na webu https://doprava.pardubickykraj.cz.

Jarní počasí s sebou přineslo i příležitost začít s lokálními a velkoplošnými výspravami vozovek poničených nadměrnou zátěží a vlivem počasí. Správa a údržba silnic Pardubického kraje se stará o 3133 kilometrů silnic druhé a třetí třídy a 835 mostů. Loni investovala do jejich rekonstrukcí téměř tři miliardy korun. S dvoutýdenním předstihem se také podařilo zprovoznit silnici podél svahu u Brandýsa nad Orlicí.

(čtk)

Ilustrační foto: Pardubický kraj

spinner