Obnovou projde další historická nádražní budova v Plzni

Obnovou projde další historická nádražní budova v Plzni

23.4. - Správa železnic hledá zhotovitele rekonstrukce nádražní budovy ve stanici Plzeň-Jižní Předměstí. Víc než stoletý památkově chráněný objekt čeká celková obnova, zlepší se i prostředí ve veřejně přístupných prostorech, které budou bezbariérové. Předpokládaná hodnota zakázky je 85 milionů korun. Stavební práce by měly začít ještě letos.

Po historické budově na plzeňském hlavním nádraží projde celkovou rekonstrukcí další památkově chráněný objekt na území krajské metropole. Stavbaři se nyní zaměří na bývalou příjezdovou budovu z roku 1921 na nedalekém Jižním Předměstí.

Práce zahrnou opravu střechy a fasády, výměnu oken a dveří a také úpravu veřejně přístupných prostor. Pro zajištění bezbariérového přístupu se vybuduje výtah, který propojí odbavovací halu s nástupišti, v jejichž úrovni vzniknou nová veřejná WC. Nainstaluje se i moderní informační a orientační systém.

Stavba bude rozdělená do tří etap, její zahájení se plánuje v závěru letošního roku. Hotovo by mělo být na začátku roku 2027.

(pav)

Foto: Správa železnic

spinner