Na exitu D7 Kněževes u Prahy přibudou nové pruhy, zvýší plynulost dopravy

Na exitu D7 Kněževes u Prahy přibudou nové pruhy, zvýší plynulost dopravy

21.1. - Na třetím kilometru dálnice D7 u Kněževsi u Prahy přibudou nové odbočovací a připojovací pruhy. Zvýší plynulost dopravy i bezpečnost. Stavba má začít v roce 2023 a bude stát kolem 140 milionů korun bez DPH. Ministerstvo dopravy zahájilo v polovině ledna stavební řízení, uvedl v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Přestavba pruhů potrvá dvě stavební sezony a bude rozdělená do několika fází, aby byl po celou dobu výstavby zachován na dálnici provoz dvěma jízdními pruhy v obou směrech. "Vozovka bude v místě přídatných pruhů rozšířena na 11,5 metru, aby bylo umožněno vedení dopravy v režimu 2+2 na jednom jízdním pásu," uvedl Martin Buček.

Křižovatka u exitu Kněževes bude také součástí objízdné trasy při výstavbě nové mimoúrovňové křižovatky Aviatická u letiště Ruzyně, i proto je třeba předtím zvýšit její kapacitu.

Úpravy by se také v nejbližších letech měla dočkat křižovatka u exitu Středokluky na 5. kilometru D7. I zde přibudou nové odbočovací a připojovací pruhy. "Momentálně se projednává dokumentace pro územní rozhodnutí s dotčenými orgány státní správy a předpokládáme, že bychom žádost o vydání územního rozhodnutí mohli podat na přelomu roku 2022/2023," doplnil Martin Buček.

(čtk)

Ilustrační foto: ŘSD

spinner