Křižovatka silnic I/57 a I/69 ve Vsetíně bude bezpečnější, práce na její přestavbě začaly

Křižovatka silnic I/57 a I/69 ve Vsetíně bude bezpečnější, práce na její přestavbě začaly

6.8. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo přestavbu důležité křižovatky ve Vsetíně. Konkrétně jde o křížení silnic I/57 a I/69 v místní části Rokytnice. Po úpravě se zásadně zvýší bezpečnost tohoto místa, řidiči totiž musí v současnosti odbočovat vlevo z velmi frekventované silnice I/57 a často zde dochází k dopravním nehodám, a to i s tragickými následky.

„V rámci stavby proto dojde k vybudování dvou nových větví křižovatky silnic I/57 a I/69, díky kterým zcela zmizí nutnost přejíždět přes protisměrný jízdní pruh. Celý úsek bude po přestavbě výrazně bezpečnější a zásadně se zlepší i plynulosti dopravy,“ představil novou stavbu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Nové křižovatkové větve budou napojeny na kruhový objezd, který vznikne na silnici I/69. Součástí stavby je také vybudování nových autobusových zastávek a úpravy místních silnic, chodníků a parkovacích ploch.

ŘSD v současnosti realizuje celkem 239,9 kilometru nových staveb. Jedná se o 150,6 kilometru dálnic a 89,3 kilometru silnic I. třídy.

(pav)

Foto: Ministerstvo dopravy

spinner