Jihomoravský kraj dostane dalších 57 milionů na dopravní stavby

Jihomoravský kraj dostane dalších 57 milionů na dopravní stavby

22.7. - Jihomoravský kraj obdrží od státu na dopravní stavby dalších 57 milionů korun. Dá je na opravy mostů. V tiskové zprávě to po jednání rady uvedla mluvčí kraje Alena Knotková. Ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) se tak podpora jižní Moravy vyšplhala z původních asi 280 milionů na celkových téměř 337 milionů.

Rozšíření seznamu dopravních staveb dnes schválili radní. Za 12,4 milionu korun je v plánu oprava mostu mezi obcemi Přeskače a Tavíkovice, za 4,45 milionu oprava mostu přes přehradní nádrž Křetínka v Letovicích, s 4,2 milionu korun se počítá na práce na mostu přes Litavu ve Zbýšově. "Očekávané náklady nově předkládaných akcí činí asi 32 milionů korun, tedy méně než navýšení ve výši 57 milionů, nicméně Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje bude realizovat i další akce z původního již odsouhlaseného seznamu, které doposud nebyly finančně pokryty. Takže plně využije celkovou alokaci finančních prostředků na stavby v Jihomoravském kraji," uvedl radní kraje pro dopravu Jiří Crha.

Kraj má téměř 4000 kilometrů silnic nižších tříd. Každý rok na opravy vynakládá stovky milionů, které získá z Evropské unie, ze státního a z vlastního rozpočtu. Ze SFDI původně dostal 279,8 milionu korun, po přidání podpora stoupla téměř na 337 milionů.

(čtk)

Ilustrační foto: ŘSD

spinner