22.4. - ČD – Telematika spolu se svým partnerem ve sdružení, společností Tritium Systems, zajistí kompletní softwarovou výměnu centrálního řídicího systému včetně nadstavbové vizualizace v klíčovém městském dálničního tunelu na Slovensku, který je nedílnou součástí bratislavské dopravní tepny na příjezdu od Brna.
Aktuálně
22.4. - Evropský výrobce letadel Airbus dnes ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.
22.4. - Provozním ředitelem skupiny ESA logistika, která se věnuje především dopravě, skladování a poskytování komplexních logistických služeb, je od letošního dubna Věnceslav Dobrynský (44). Provozní úsek zajišťuje veškeré činnosti související s hlavními podnikatelskými aktivitami firmy.
Právě vychází v DN č. 7 - 8
Ing. Petr Rožek, Ph.D.: Vypořádání důsledků blokády Suezu bude náročný proces
25.4. – Svaz spedice a logistiky ČR z podstaty své existence žádné podnikatelské činnosti neprovádí, takže přímý dopad blokády Suezu na nás nelze stanovit. Jelikož jsme však byli mezi prvními, kdo o nehodě a následně i o vyhlášení Společné havárie informovali (naše členy), dostali jsme se do okruhu informačních zdrojů, které jsou více oslovovány a žádány o radu či postoj. To nás samozřejmě těší a budeme rádi, když budeme smět pomáhat méně zkušeným kolegům při jejím vypořádání (společné havárie jsou opravdu výjimečným počinem).
22.4. - Letecký provoz bude oživovat z pandemie nemoci covid-19 pomaleji, než se doposud čekalo. Otevírání trhu brzdí pomalejší očkování a nechuť vlád vytvořit plány pro uvolnění cestování a otevírání hranic, uvedlo dnes Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Celosvětový letecký provoz na základě počtu cestujících a proletěné vzdálenosti bude letos na 43 procentech úrovně před krizí. Koncem loňského roku IATA čekala, že bude na 51 procentech předkrizové úrovně.
22.4. - Uplynulá zimní sezona vyšla středočeské silničáře na 420 milionů korun, šlo o jednu z nejdražších od roku 2000. Cestáři při údržbě silnic najeli téměř 860 000 kilometrů a spotřebovali 38 000 tun chemického a 26 000 tun inertního posypu. Informovala o tom mluvčí krajských silničářů Petra Kučerová.
21.4. - Linde Material Handling vyrábí v Aschaffenburgu vysokozdvižné vozíky s protizávažím od roku 1959. Letos v březnu zde z výrobní linky sjel již milióntý stroj a zamířil ke svému novému majiteli, kterým je společnost Colorobbia España. Miliontý vysokozdvižný vozík z centrály Linde Material Handling představuje další důležitý milník v úspěšném firemním příběhu, který trvá již více než šedesát let.
21.4. - Využití RFID kódů v logistice umožňuje ušetřit peníze a usnadňuje práci ve skladech. I přes tyto nepopiratelné výhody rozšíření tohoto systému zdaleka neodpovídá jeho potenciálu. Přínos tohoto systému ukazuje spolupráce společností Geis a závodu Siemens v Mohelnici při expedici elektromotorů.
21.4. - Závory a světelná signalizace představují jeden z nejefektivnějších způsobů zabezpečení přejezdu. Pravděpodobnost smrtelné nehody je zde hlavně pro posádky automobilů statisticky až třicetkrát nižší než u přejezdů, kde jsou jen světla bez závor. To je důvod, proč vyspělé evropské země téměř vždy při rekonstrukci přejezdu dosazují závory. Kupříkladu ve Švýcarsku či Německu míra vybavení technicky zabezpečených přejezdů závorami přesahuje 90 %. V České republice to je 39,7 %, ale situace se postupně zlepšuje. V roce 2020 bylo uvedeno do provozu nově 92 technicky zabezpečených železničních přejezdů, z toho 64 % s doplňkovými závorami. Zbylé přejezdy bez závor byly podle informací od Správy železnic instalovány převážně na polních, lesních nebo účelových komunikacích.
21.4. - Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) bude nově zákazníkům poskytovat také servis letadel typu Boeing 737 MAX. Díky oprávnění, které získala od Úřadu pro civilní letectví ČR, rozšíří nabídku divize těžké údržby a bude ve svém hangáru na Letišti Václava Havla Praha zajišťovat revize i nejmodernější verze tohoto typu letadla. Prvním zákazníkem se v půlce dubna stala letecká společnost LOT Polish Airlines.