17.4. - Správa železnic včera slavnostně zahájila výstavbu nového areálu drážních hasičů v nymburské Nádražní ulici. Získají modernější a komfortnější zázemí a také garáže a parkovací stání pro svá vozidla. Snížení provozních nákladů pak přinese instalace fotovoltaických panelů. Práce potrvají do března příštího roku.
Aktuálně
17.4. - Emirates SkyCargo, nákladní divize největší mezinárodní letecké společnosti Emirates, spustila přímé spojení se společností DB Schenker, světovým lídrem v oblasti logistických služeb. S využitím digitálních nástrojů společnost Emirates SkyCargo posiluje zákaznický servis, zrychluje a zefektivňuje mezinárodní obchod.
17.4. - Školení zaměstnanců na nové vlaky ve východních Čechách pokračuje. Vedle strojvedoucích z Havlíčkova Brodu se nyní školí na nové vlaky RegioFox také strojvedoucí z Pardubic. K tomu stále slouží jednotka 847.007 v barvách PID z depa v Rakovníku. Od pondělí do pátku je plánované nasazení nového vlaku na třech párech spojů mezi Havlíčkovým Brodem a Pardubicemi. O víkendech je nasazení jednotky operativní a nejčastěji se objevuje na trati z Havlíčkova Brodu do Humpolce.
17.4. - Zastávky autobusů v pražské MHD by mohly být od letošního léta všechny na znamení. Cílem je zkrácení intervalů a větší plynulost či omezení hluku a škodlivin. Změna by přinesla úspory pohonných hmot i peněz. Nevýhodou by mohl být takový systém pro lidi se sníženou schopností pohybu a orientace. Vyplývá to z dokumentu organizace ROPID, která plánuje pražskou MHD, pro magistrát, který má ČTK k dispozici. Návrh musí schválit pražští radní. Pokud by tak učinili, zkušební provoz by mohl začít od soboty 29. června.
16.4. - VGP, evropský vlastník, manažer a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí zveřejnil výroční zprávu včetně Zprávy o společenské odpovědnosti za rok 2023, která se zaměřuje na pokračující úspěchy skupiny v oblasti udržitelného rozvoje v souladu s Pařížskou dohodou, která stanoví akční plán k omezení globálního oteplování. Cíle VGP na snižování emisí skleníkových plynů byly potvrzeny mezinárodně iniciativou SBTi. Skupina vloni dosáhla významné úspory 2 054 tun emisí oxidu uhličitého.
16.4. - Projekčně-inženýrská společnost AFRY začíná připravovat železniční novostavbu Všejanská spojka. Zkrátí cestování z Prahy do Mladé Boleslavi na 45 minut a umožní vlakům jezdit rychlostí až 200 km/h. Cílem projektu je zlepšit dopravní obslužnost Mladoboleslavska a zrychlit spojení mezi Prahou a Libercem.
16.4. - Dopravci v Česku loni po vodě přepravili 1,22 milionu tun nákladu, téměř o čtyři procenta méně než v roce 2022. Množství lodního nákladu se v Česku postupně snižuje od roku 2020. Vyplývá to z předběžných statistik ministerstva dopravy zveřejněných na webu Českého statistického úřadu. Množství nákladu přepraveného po řekách za loňský rok dosahuje zhruba 70 procent toho z roku 2019, před pandemií covidu-19. Tehdy ho dopravci převezli 1,73 milionu tun.
16.4. - Výstavba nové tramvajové trati v horní polovině pražského Václavského náměstí začne 29. června a potrvá tři roky. Tramvaje přes náměstí mezi Vodičkovou a Jindřišskou ulicí nepojedou od tohoto data až do 30. září, tj. tři měsíce. ČTK to včera řekl technický ředitel dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský. Náklady na vybudování trati od Národního muzea doprostřed náměstí vyjdou na 1,24 miliardy Kč. Jako první vznikne odbočka a napojení ze současné tramvajové trati, práce budou postupovat směrem k muzeu. Auta budou po dobu výstavby jezdit obousměrně v jedné polovině Václavského náměstí.
16.4. - Mezinárodní logistický provider Dachser posílil akvizicí společnosti Brummer, partnera aliance European Food Network pro přepravy potravin s řízenou teplotou mezi Německem, Rakouskem a sousedními zeměmi, svoji logistickou síť pro přepravy a skladování potravin v Evropě. Dachser akvizicí získává německou společnost Brummer Logistik a rakouskou společnost Brummer Logistic Solutions. Akvizice zahrnuje všechny provozní aktivity skupiny Brummer Group. V podmínkách transakce se společnosti smluvně dohodly, že nebudou zveřejňovat kupní cenu. Akvizice ještě podléhá schválení německých a rakouských úřadů pro hospodářskou soutěž.
16.4. - Správa železnic vyhlásila výběrové řízení na projektanta nové budovy centrálního dispečerského pracoviště (CDP) pro dálkové řízení provozu na vysokorychlostních tratích v Čechách. Vznikne v sousedství stávajícího objektu CDP na pražské Balabence. Předpokládaná hodnota zakázky je 39 822 660 korun.