Vydání 11/2017

​Veletrh transport logistic 2017 ovládla digitalizace

Tématem číslo jedna letošního ročníku veletrhu dopravy a logistiky transport logistic 2017, který se konal od 9. do 12. května v Mnichově, byla digitální revoluce. Rozsáhle diskutovány byly také otázky týkající se nárůstu národních tendencí k protekcionismu. Největší odborná akce svého druhu se těšila rekordní účasti.

​Ing. Tomáš Formánek (Logio) pro DN: „Snažíme se neustále inspirovat firmy kolem nás“

Pro jednoho z největších výrobců aut v Německu česká poradenská společnost specializovaná na poradenství v supply chain managementu a logistice navrhla nový vícepatrový sklad ve východní Asii. Pro velkou firmu z oblasti retailu zase nedávno úspěšně dokončila pilotní projekt optimalizace kompletního promočního prodeje včetně struktury letáku. To jsou jen dvě z celé řady řešení, jež společnost Logio v poslední době realizovala. Do budoucna firma podle jejího generálního ředitele Ing. Tomáše Formánka hodlá pokračovat v tvorbě řešení pro řízení celého dodavatelského řetězce od finálních zákazníků až po prvotní dodavatele surovin. „To je náš cíl. Protože jedině tehdy dojde ke skutečné optimalizaci a firmy se přestanou rozhodovat na základě lokálních podmínek,“ říká v rozhovoru pro Dopravní noviny.

​Klienti si advokáty najímají až ve chvíli, kdy spor vznikne. A to už je často pozdě

V dopravě a logistice je v současné době kladen velký důraz na rychlost dodávek. Smluvní dokumentace a další potřebná administrativa se řeší často na poslední chvíli. Ale právě dostatek relevantních informací, důsledné vyjednávání o smlouvě a řádná úprava smluvní dokumentace jsou často rozhodující.

spinner