Letecká doprava

Prodejci: Meziroční prodeje letenek stouply, čísla před covidem nevyrovnaly

27.3. - Po nejistotě pandemických let se čeští cestující přestávají bát kupovat letenky i s několikamě­síčním předstihem. Také zájem o lety v prvních dvou měsících roku se meziročně zvýšil, v závislosti na prodejci od 20 do 60 procent. ČTK to sdělili prodejci letenek, kteří očekávají, že v dalších měsících bude prodej sílit ještě výrazněji. Prodeje za leden a únor se však stále ještě nevyrovnaly předcovidovým číslům.

Veřejnou dopravu v Německu ochromí stávka, problémy budou mít i spoje s ČR

27.3. - Veřejná doprava v Německu se dnes prakticky zastaví kvůli stávce za vyšší mzdy. S problémy musí počítat statisíce lidí, kteří spoléhají na železniční, leteckou, lodní i místní dopravu. Potíže se nevyhnou ani cestujícím z Česka, některé mezistátní spoje podle Českých drah skončí na hranicích s Německem.

Začíná platit letní letový řád, z Prahy přímou linkou do 152 destinací

23.3. - Dvě nové dálkové linky do Soulu a na Tchaj-wan, celkem 152 destinací po celém světě, devět nových spojení do oblíbených dovolenkových destinací a 65 dopravců. Výčet toho, co nabídne Letiště Václava Havla Praha během letního letového řádu, který začíná platit v neděli 26. března. Přibydou také nová spojení, například do Gdaňsku, Skiathosu nebo Bilbaa a Rimini.

Aerolinky vykazují vysoké zisky

Před rokem řada leteckých společností bojovala s nedostatkem peněz, protože některé země jen velmi pomalu rušily cestovní omezení související s pandemií nemoci covid-19. Nyní, když jsou již hranice zcela otevřené, vykazují někteří z těchto dopravců vysoké zisky, upozornil server listu The Wall Street Journal.

Dachser nabízí denní letecké spojení z Číny a Hongkongu do Frankfurtu

22.3. - Mezinárodní logistický provider Dachser i v letošním roce nabízí svým zákazníkům spolehlivé každodenní spojení letecké nákladní přepravy ze Šanghaje a Hongkongu do své gateway v německém Frankfurtu. Tyto pravidelné a přímé služby jsou vhodné zejména pro časově citlivé zásilky.

Emirates SkyCargo Awards se vrací a oceňují nejlepší obchodní zástupce v ČR

19.3. - Ceny Emirates SkyCargo se vrátily do České republiky a na speciálním večeru v pražském Jazz Docku byly oceněny nejlepší cargo agenti spolupracující s leteckou společností Emirates.

Z Letiště Václava Havla Praha přímo na Tchaj-wan, od července dvakrát týdně

16.3. - Letiště Praha bude mít od 18. července 2023 přímé spojení s tchajwanským hlavním městem Tchaj-pej. Přímá linka z letiště Taoyuan International Airport na Letiště Václava Havla Praha bude provozováno dvakrát týdně (středa a neděle na odletu z Prahy) a China Airlines na trať z Tchaj-peje do Prahy nasadí letadlo A350–900.

​Na letištích v Berlíně, Hamburku a Hannoveru začaly jednodenní výstražné stávky

13.3. – Na letištích v Berlíně, Hamburku a Hannoveru začaly jednodenní výstražné stávky, kvůli kterým dnes musely být zrušeny stovky letů. Informuje o tom agentura DPA, podle níž se protest jen v německé metropoli dotkne kolem 27 000 cestujících. Odbory Verdi vyzvaly ke stávce i zaměstnance na letišti v Brémách.

​Německé odbory vyzvaly k pondělní stávce na několika letištích

12.3. – Německý odborový svaz Verdi včera vyzval k výstražným stávkám, které se mají konat v pondělí na několika letištích. Informovala o tom agentura DPA. Cestující v Berlíně, Hamburku, Hannoveru a Brémách se musí připravit na delší čekací doby, a dokonce i na rušení letů, upozornili odboráři.

​S novou službu Dachser lze u leteckých přeprav snížit emise skleníkových plynů o 30 procent

11.3. – Zákazníci letecké nákladní dopravy společnosti Dachser mohou nově využít rezervaci letů nazvanou „Udržitelné palivo“. S využitím udržitelného leteckého paliva „Sustainable Aviation Fuel – SAF“ lze letecké nákladní zásilky přepravovat s o 30 procent nižšími emisemi skleníkových plynů. Tato nová služba je dostupná zákazníkům mezinárodní logistické společnosti Dachser na všech letových trasách po celém světě od 1. března.

spinner