​ERA dodá systém sledování letového provozu na Fidži

26. července 2020

26.7. – Pardubická společnost ERA podepsala smlouvu na dodávku systému, který bude sledovat letový provoz nad 18.000 čtverečními kilometry souostroví Fidži v Pacifiku. Leží přesně na opačné straně zeměkoule než Česká republika. Ostrovní republika se rozhodla investovat do zajištění bezpečnosti letového provozu a pořídit moderní systém, který bude pokrývat vzdušný prostor nad stovkami ostrovů včetně letových tras mezi nimi, uvedla v tiskové zprávě mluvčí firmy Lenka Reichová.

Instalace je jednou ze součástí nového systému řízení letového provozu, který bude letos uveden do provozu. Zařízení musí odolávat typickému vlhkému počasí tropických ostrovů stejně jako korozi, kterou způsobuje slaný vzduch.

Projekt rozšíří a vylepší předchozí systém, který ERA nainstalovala na hlavním ostrově Viti Levu v roce 2008. Dodávka sestává z deseti pozemních stanic a jedné centrály. Obdobné systémy se již využívají v Austrálii a na Novém Zélandu.

Firma ERA patří od roku 2011 zbrojařské skupině Omnipol. Vyvíjí a vyrábí letové systémy pro civilní a armádní sektor. Vyvinula například pasivní sledovací systém VERA-NG, který sleduje a rozpoznává cíle ve vzduchu, na zemi a na moři. Využívá se pro protivzdušnou obranu i elektronický boj. ERA zaměstnává v Pardubicích, ve svých pobočkách a ve slovenské společnosti dohromady asi 450 lidí.

(čtk, tl)

Foto: ERA
spinner