​Ostrava Airport Multimodal Park se rozrůstá, začíná druhá fáze výstavby

​Ostrava Airport Multimodal Park se rozrůstá, začíná druhá fáze výstavby

8.6. - Developerská společnost Concens Investments zahájila výstavbu II. fáze úspěšného projektu Ostrava Airport Multimodal Park (OAMP), který se nachází u ostravského letiště Leoše Janáčka v Mošnově. Po svém dokončení v Q3 letošního roku nabídne celkem 120 000 metrů čtverečních prvotřídních komerčních ploch třídy A. Developerská společnost Concens Investments registruje pro prostory, jejichž výstavba probíhá bez předem sjednaného nájemce, zájem především z řad logistických a výrobních firem. Budoucí uživatelé budou těžit z výborného dopravního spojení, které kombinuje leteckou, železniční a silniční dopravu. Projekt, jehož provoz bude díky FVE a LED osvětlení energeticky úsporný, cílí na získání mezinárodní environmentální certifikace BREEAM.

„Letos jsme v Concens Investments zahájili další expanzi na českém realitním trhu a rozšíření úspěšného projektu Ostrava Airport Multimodal Park bylo s ohledem na konsolidované vlastnictví pozemků a platné stavební povolení přirozeným krokem. Stavíme tzv. na spekulativní bázi, tj. bez předem sjednaného nájemce, ale v rámci našeho pravidelného kontaktu s logistickými a výrobními společnostmi registrujeme jejich zájem o mošnovskou lokalitu. Oceňují především tamější kombinaci dopravního spojení – letecké, železniční a silniční dopravy. Prostory druhé fáze Ostrava Airport Multimodal Parku budou k dispozici ke konci letošního roku,“ uvedl Tomáš Novotný, výkonný ředitel developerské společnosti Concens Investments.

Ostrava Airport Multimodal Park, jehož druhá fáze zahrnuje výstavbu 120.000 m2 prvotřídních komerčních ploch třídy A, se vyrůstá v těsné blízkosti mošnovského letiště Leoše Janáčka a soukromé železniční vlečky. Má také velmi dobré napojení na dálnice D1, D48 a D56.

V rámci II. fáze budou vybudovány 4 haly vhodné pro logistiku a lehkou výrobu. Svým standardem areál cílí na získání mezinárodní environmentální certifikace BREEAM na úrovni Very Good. Velký důraz je kladen na energetickou efektivitu provozu budoucích nemovitostí, a tak jejich součástí bude instalace střešních fotovoltaických panelů, LED osvětlení v interiéru a diskutují se také alternativní zdroje vytápění v podobě přípravy pro tepelná čerpadla, která by mohla nahradit běžné plynové vytápění.

(lan)

Vizualizace: Concens Investments

Na snímku je vizualizace Ostrava Airport Multimodal Park II. Fáze.

spinner