​Emirates SkyCargo bude spolupracovat s UNICEF na distribuci vakcín proti COVID-19

​Emirates SkyCargo bude spolupracovat s UNICEF na distribuci vakcín proti COVID-19

19.2. – Letecký dopravce Emirates SkyCargo podepsal dohodu s UNICEF o upřednostnění přepravy vakcín proti COVID-19, základních léků, zdravotnických potřeb a dalších důležitých komodit na pomoc v boji proti pandemii COVID-19. Jedná se o poslední z mnoha opatření přijatých nákladní divizí Emirates na podporu světového společenství při zotavování z dopadu pandemie COVID-19.

Iniciativa UNICEF Humanitarian Airfreight Initiative sdružuje řadu partnerů, kteří jsou schopni společně distribuovat základní zásoby na více než 100 trhů a tím podpořit program COVAX usilující o spravedlivý přístup k vakcínám proti COVID-19. UNICEF Humanitarian Airfreight Initiative bude i v budoucnu spojovat partnery v boji proti dalším zdravotním a humanitárním krizím.

“V boji proti pandemii COVID-19 se počítá každý den a čím dříve bude mít společnost přístup k vakcínám, tím dříve mohou omezit šíření viru a postavit se zpět na nohy. Jako letecký přepravce létající do více než 130 destinací se angažujeme v boji proti pandemii od samého počátku a přispěli jsme řadou iniciativ pro urychlení distribuce vakcín proti COVID-19 přes náš dubajský letecký uzel se speciálním logistickým prostorem s certifikací GDP. Prostřednictvím našeho partnerství s UNICEF učiníme další krok, upřednostníme a usnadníme rychlý a bezpečný transport vakcín proti COVID-19 zejména do komunit těžce zasažených touto chorobou,“ řekl Nabil Sultan, viceprezident společnosti Emirates pro nákladní dopravu.

Díky globální síti zahrnující šest kontinentů, moderní flotile širokotrupých letadel a nejmodernější infrastruktuře logistického centra s certifikací GDP je Emirates SkyCargo předním leteckým přepravcem léčiv a vakcín citlivých na teplotu.

V říjnu 2020 oznámila společnost Emirates SkyCargo otevření největší letecké nákladní centrály pro globální distribuci vakcíny proti COVID-19. S více než 15 000 m2 skladovacího a manipulačního prostoru pro vakcíny je přepravce schopný skladovat velké množství séra v Dubaji a pravidelně létat s menším množstvím do zemí s omezenou infrastrukturou chladícího řetězce.

V lednu 2021 na základě pokynů viceprezidenta a předsedy vlády Spojených arabských emirátů a vládce Dubaje Jeho Výsosti šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma vytvořila společnost Emirates SkyCargo s dalšími třemi dubajskými subjekty (DP World, International Humanitarian City a Dubai Airports) logistickou alianci pro distribuci vakcín (Dubai Vaccine Logistic Alliance), která urychlí transport vakcín proti COVID-19 do rozvojového světa prostřednictvím Dubaje.

(lan)

Foto: Emirates SkyCargo

spinner