Začíná výstavba moderního areálu nymburských drážních hasičů

Začíná výstavba moderního areálu nymburských drážních hasičů

17.4. - Správa železnic včera slavnostně zahájila výstavbu nového areálu drážních hasičů v nymburské Nádražní ulici. Získají modernější a komfortnější zázemí a také garáže a parkovací stání pro svá vozidla. Snížení provozních nákladů pak přinese instalace fotovoltaických panelů. Práce potrvají do března příštího roku.

Hasiči Správy železnic působí na celkem čtrnácti místech po celé České republice. „Jejich práce je náročná po všech stránkách, proto si zaslouží odpovídající zázemí. Zároveň musí být připravení na leckdy složité zásahy, a to nejen na železnici. K tomu jim mimo jiné poslouží také tréninkové plochy,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka.

Dominantou nového areálu v Nádražní ulici bude patrová hlavní budova, ve které se budou nacházet jak prostory pro zásahovou techniku, tak i potřebné zázemí pro hasiče. Stavbaři vybudují ještě menší objekt garáží, parkoviště a další venkovní plochy. Práce budou zahrnovat i nezbytné přípojky a přeložky inženýrských sítí.

„Správa železnic investuje nemalé finanční prostředky do moderní hasičské techniky, pozadu nezůstáváme ani v případě zlepšování prostředí pro naše hasiče. Prakticky současně tak vybudujeme moderní areál nejen tady v Nymburce, ale také v Chebu,“ připomněl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zhotovitelem prací je Metrostav DIZ, který podal nejnižší nabídku ve výši 158 210 532 korun. „Kromě samotné hasičské stanice budeme realizovat i kompletní zázemí, a to včetně cvičné věže, rozběhové dráhy a lezecké stěny. Objekt je situován v blízkosti kolejiště, stavba ale neomezí provoz vlaků. Věřím, že nový objekt poskytne hasičům optimální podmínky pro jejich práci i trénink,“ uvedl Milan Hromádka ze společnosti Metrostav DIZ. 

(pav)

Vizualizace: Správa železnic

spinner