​Stavbaři se v Lovosicích přesunou z nástupišť do nádražní budovy

​Stavbaři se v Lovosicích přesunou z nástupišť do nádražní budovy

21.3. - V Lovosicích odstartují už letos na jaře stavební práce, které vrátí původní lesk tamní nádražní budově. Objekt z roku 1968 dostane zateplenou fasádu i střechu, cestující ocení účelnější vnitřní prostory. Přínosem rekonstrukce bude také výrazné snížení provozních nákladů. Hotovo bude příští rok v létě.

Ve stanici Lovosice v současné době finišují práce na vybudování bezbariérového přístupu na všechna nástupiště. Stavební ruch zde ale neutichne ani v následujících měsících, jen se přesune do zdejší nádražní budovy. Její podobu navrhl známý architekt Josef Danda, dokončena byla v roce 1968 současně s přestavbou celé stanice.

Stavbaři provedou úpravy vnitřních dispozic budovy, čímž se zlepší funkčnost veřejných prostor. Zateplením pak projde fasáda i střecha. K výrazné úspoře provozních nákladů přispěje rekonstrukce zdroje vytápění, rozvodných sítí a elektroinstalací. V blízkosti nádražní budovy vznikne parkoviště P+R s možností dobíjení elektromobilů a místa pro jízdní kola.

Zhotovitelem prací bude společnost OHLA ŽS, která podala vítěznou nabídku ve výši 176 644 170 milionů korun. Předpokládaná hodnota zakázky přitom byla 195 milionů korun. Financování stavby zajišťuje Státní fond dopravní infrastruktury.

(lan)

Foto: Správa železnic 
spinner