​Firmy TollNet a SkyToll uspěly v tendru na elektronické mýtné v Chorvatsku

​Firmy TollNet a SkyToll uspěly v tendru na elektronické mýtné v Chorvatsku

5.2. - Chorvatský státní provozovatel dálnic Hrvatske Autoceste (HAC) se na základě výběrového řízení rozhodl podepsat s konsorciem zahrnujícím českou společnost TollNet a slovenskou firmu SkyToll dohodu o vytvoření systému pro elektronický výběr mýtného v hodnotě zhruba 100 milionů eur (2,5 miliardy Kč). Informovala o tom chorvatská média.

"Toto konsorcium předložilo platnou nabídku v hodnotě 79,9 milionu eur bez DPH (daně z přidané hodnoty), což odpovídá 99,9 milionu eur po zahrnutí DPH, která byla vyhodnocena jako ekonomicky nejvýhodnější," cituje server SeeNews z prohlášení HAC. Majitelem firem SkyToll a TollNet je ITIS Holding, součást skupiny PPF.

"Společnosti SkyToll a TollNet vítají dnes zveřejněné informace. Do formálního ukončení soutěže však nemůžeme poskytovat žádné detaily nad rámec informací, které zveřejnil zadavatel," sdělil mluvčí společnosti ITIS Holding Miroslav Beneš.

Společnost HAC v rámci tendru obdržela celkem deset nabídek, polovina z nich však podle firmy nebyla platná. Druhou nejlepší nabídku podalo konsorcium zahrnující rakouskou společnost Kapsch TrafficCom a chorvatskou firmu Spinne Traffic, píše SeeNews.

ITIS Holding byl založen v roce 2022 jako zastřešující entita PPF pro podnikání v inteligentních řešeních pro dopravní infrastrukturu. Je stoprocentním vlastníkem provozovatelů elektronických mýtných systémů CzechToll a SkyToll, technologické firmy TollNet a dodavatele platebních řešení pro dopravce PaySystem.

CzechToll provozuje od 1. prosince 2019 satelitní mýtný systém v ČR. SkyToll od 1. ledna 2010 provozuje satelitní mýtný systém na Slovensku. Od roku 2015 do konce roku 2023 provozoval SkyToll také systém elektronických dálničních známek na Slovensku, ke konci roku jej předal do správy Národní dálniční společnosti. Ve Slovinsku spustil SkyToll v roce 2021 nový systém pro úhradu elektronických dálničních známek.

Skupina PPF je aktivní ve 24 zemích. Investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, média, e-commerce a další sektory až po nemovitosti, biotechnologie a dopravu.

(čtk)

Ilustrační foto: Pixabay

spinner