​Ness se zaměří na rozvoj GINIS a posiluje partnerství se společností Gordic

​Ness se zaměří na rozvoj GINIS a posiluje partnerství se společností Gordic

5.4. - Společnosti Ness Czech a Gordic posilují partnerství v oblasti informačních systémů. Ness Czech se ve spolupráci s Gordicem více zaměří na rozvoj řešení GINIS, nejrozšířenějšího informačního systému v české veřejné správě. Ness Czech se společností Gordic spolupracuje již od roku 2017, a to zejména v oblastech podnikových informačních systémů, systémů pro správu dokumentů a spisových služeb, které jsou postaveny na platformě GINIS Enterprise+.

Nejnovějším výsledkem tohoto úspěšného partnerství je vítězství Nessu v tendru Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Ness Czech v rámci čtyřletého kontraktu převezme správu informačního systému GINIS TSKA a zajistí jeho údržbu, podporu a další rozvoj.

GINIS je nejrozšířenější integrační platforma v české veřejné správě. Uplatnění dlouhodobě nachází na ministerstvech a v dalších organizačních složkách státu, krajských, městských a obecních úřadech i v příspěvkových organizacích. Zajišťuje digitalizaci ekonomických agend, řízení lidských zdrojů, spisové služby či správních agend. Poskytuje informační podporu pro efektivní řízení organizace, oběh dokumentů, zjednodušení a zrychlení procesů i otevřenost organizace veřejnosti.

„Ness Czech je pro nás partner pro rozvojové a integrační projekty nad platformou GINIS. Díky svým zkušenostem v oblasti systémové integrace a informačních systémů, týmu odborníků a technologické nezávislosti umí zákazníkům nabídnout vhodné řešení jejich potřeb,“ řekl Marek Řezáč, ředitel Gordic Praha.

V oblasti platformy GINIS spatřuje Ness výrazný potenciál pro rozvoj, a proto se zaměří na rozšíření týmu expertů na GINIS. „Poptávka po našich odborných službách zaměřených na GINIS setrvale roste. Abychom ji mohli uspokojit, rozšiřujeme náš stávající tým o další zkušené experty,“ komentuje Martin Silvička, generální ředitel Ness Czech. Ness vidí největší potenciál spolupráce s Gordicem především v oblasti spisové služby, kde již chystá další projekty a nabídky, i v nových oblastech, jako jsou portálová řešení a datové sklady.

O společnostech Ness Czech a Ness Digital Engineering

Ness Czech, přední český systémový integrátor a součást mezinárodní skupiny Ness Digital Engineering, patří mezi největší poskytovatele IT služeb v České republice. Od roku 1993 se profiluje jako průkopník v zavádění nových technologií a softwarových produktů. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří například O2 Czech Republic, Komerční Banka a ČÚZK. Ness Czech má pobočky v Praze, Brně a Ostravě, zaměstnává přes 260 lidí a její roční obrat činí přes 835 milionů korun.

Ness Digital Engineering je globální poskytovatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií. NDE působí v Severní Americe, Evropě, na Blízkém východě a v Asii. Zaměstnává přes 4 500 lidí a spravuje 11 inovačních center.

(lan)

Ilustrační foto: Pixabay

spinner