Direct Parcel Distribution otestovala dvě elektrické dodávky značky Renault

Direct Parcel Distribution otestovala dvě elektrické dodávky značky Renault

Společnost DPD, největší soukromý přepravce v České republice, úspěšně otestovala dvě dodávky značky Renault s alternativním pohonem, konkrétně modely Kangoo Z. E. a Master Z. E. Zařazení ekologických modelů je součástí dlouhodobé strategie DPDgroup - Driving - Change s cílem výrazně omezit uhlíkovou stopu a zbývající emise CO2 plně kompenzovat. V provozu Direct Parcel Distribution je nyní 12 elektrických vozů a 38 vozů s pohonem CNG.

Obě dodávky byly testovány po dobu tří měsíců, a to téměř na všech depech v Plzni, Ostravě a Praze. Testováním elektromobilů a jejich zařazením do své flotily společnost DPD pokračuje ve své dlouhodobé vizi snižovat uhlíkovou stopu. Mimo začlenění vozů, které splňují nejnovější emisní normy EURO a využívání dodávek s alternativním pohonem, doručuje společnost zboží na elektrokolech a v ulicích Prahy také s pomocí pěších kurýrů.

Důraz na uhlíkovou neutralitu je klíčový

„Uhlíková neutralita je klíčovou součástí naší vize. Zákazníkům čím dál více záleží nejen na tom, aby zboží, které kupují, bylo udržitelné, ale také jakým způsobem probíhá jeho přeprava. Soustavně proto rozvíjíme své ekologické aktivity a zavádíme řadu chytrých řešení, abychom zboží mohli dopravit s ohledem na životní prostředí a zároveň nesnižovali úroveň služeb. Těší nás, že jsme v Renaultu našli partnera, který nám tuto vizi pomáhá naplňovat,” uvedl Miloš Malaník, generální ředitel a jednatel DPD.

Model Kangoo Z. E. je první sériově vyráběná elektrická dodávka automobilky a současně lídr evropského trhu ve svém segmentu. Disponuje baterií o kapacitě 33 kWh a nabízí zajímavý dojezd až 230 km dle normy WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure). Master Z. E. zase poskytuje větší přepravní kapacitu a kurýrům by mohl pomoci s doručováním v náročnějším dopravním provozu. Při běžném provozu umožňuje reálný dojezd až 120 kilometrů a při těch nejextrémnějších podmínkách, jako je přeprava těžkých nákladů nebo jízda ve městě při častých zastávkách, až 80 kilometrů.

Společnost Direct Parcel Distribution je součástí skupiny DPDgroup, největšího mezinárodního silničního přepravce v Evropě. Se svými 1500 kurýry a 1250 výdejními místy

Pickup je DPD předním doručovatelem v České republice.

(red)

Foto: DPD

spinner