ICOM zveřejnil počty nakažených zaměstnanců

ICOM zveřejnil počty nakažených zaměstnanců

15.3. - ICOM transport má za sebou kompletní první fázi testování zaměstnanců. Za necelé dva týdny musel nakoupit stovky testů a do 15. března mít otestované zaměstnance celého koncernu. První testování podstoupilo 1114 pracovníků. Většina byli řidiči kamionů a autobusů, kteří jsou v kontaktu se širokou veřejností. I tak bylo pozitivních pouze 15 z nich, tedy 1,3 procenta. „První kolo testování ukázalo, že zaměstnání není tolik zásadní místo přenosu, jak se tvrdí,“ řekla místopředsedkyně představenstva Kateřina Kratochvílová.

I přes nepatrná procenta nakažených v rámci zaměstnání byla Česká republika jen krůček od uzavření celého průmyslu. „K tomuto devastačnímu kroku se chtěla vláda uchýlit bez jakýchkoli čísel, která by jim toto rozhodnutí obhájila,“ dodala.

Navíc vláda uvažuje o tom, že by se ve firmách testovalo ne jedenkrát ale dvakrát týdně. „Myslím, že to postrádá smysl, je to zbytečné vyhazování prostředků, které by se daly použít někde jinde. Jedenkrát týdně je podle výsledků testů dostačující. Teď se pojďme zaměřit na důležitější věci v boji s koronavirem jako je třeba očkování,“ dodala Kateřina Kratochvílová.

Napříč koncernem v souvislosti s COVID-19 je ještě dalších 13 zaměstnanců v karanténě, a to z důvodu styku s nakaženou osobou.

Vedení společnosti se vydalo směrem samotestování. Na měsíc je potřeba nakoupit 7200 kusů při jednotýdenní četnosti. To vyjde 500 tisíc korun. Dalším výrazným nákladem během ročního boje s pandemií jsou roušky a respirátory pro zaměstnance. „Roční náklady na nákup respirátorů a roušek se pohybují okolo dvou a půl milionu korun,“ uvedla Kateřina Kratochvílová.

(lan)

Foto: ICOM transport

spinner