Emirates otevřela letecký most do Indie pro přepravu urgentní humanitární pomoci

Emirates otevřela letecký most do Indie pro přepravu urgentní humanitární pomoci

10.5. - Společnost Emirates zřídila humanitární letecký most mezi Dubají a Indií pro přepravu urgentně poptávaných farmaceutických pomůcek a humanitární pomoci, aby Indii podpořila ve snaze zvládnout závažnou situaci vzniklou pandemií COVID-19.

Společnost Emirates nabídne bezplatný převoz nákladu v případě volné kapacity na všech svých letech do devíti měst v Indii, aby pomohla mezinárodním nevládním organizacím v rychlé dodávce humanitární pomoci tam, kde je to potřeba. Již v posledních týdnech přepravila společnost Emirates SkyCargo léky a zdravotnické vybavení pravidelnými a charterovými nákladními lety do Indie.

Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Emirates, uvedl: „Společnost Emirates je s Indií hluboce spjata již od našich prvních letů do Indie v roce 1985. Soucítíme s indickým lidem a uděláme vše pro to, abychom Indii pomohli se opět postavit na nohy. Společnost Emirates má v oblasti humanitární pomoci bohaté zkušenosti a v rámci 95 letů týdně do 9 destinací v Indii budeme pravidelně a spolehlivě zajišťovat nákladní kapacitu pro dodávky humanitární pomoci. International Humanitarian City v Dubaji je největším centrem pro řešení krizí na světě a Emirates s ním bude úzce spolupracovat, abychom usnadnili převoz urgentně poptávaných zdravotnických potřeb.“

První zásilka s humanitární pomocí koordinovaná IHC zahrnovala více než 12 tun víceúčelových stanů od Světové zdravotnické organizace určených pro Dillí.

Giuseppe Saba, generální ředitel International Humanitarian City, řekl: „Jeho Výsost šejk Mohammed bin Rashid vybudoval centrum International Humanitarian City, aby Dubaj ve spolupráci s humanitárními organizacemi byli schopni pomoci komunitám a rodinám po celém světě, které to nejvíce potřebují. Vytvoření leteckého mostu s humanitární pomocí mezi Dubají a Indií koordinované společností Emirates SkyCargo, dubajskou IHC a agenturami OSN, je příkladem vize Jeho Výsosti šejka Mohammeda bin Rashida o poslání centra IHC. V loňském roce bylo z IHC odesláno více než 1,292 zásilek v reakci na globální humanitární situaci. Oceňujeme velké úsilí našeho partnera, společnosti Emirates SkyCargo, která vytvořila letecký most mezi Dubají a Indií v době nouze.“

Nákladní divize Emirates spolupracuje úzce s IHC již několik let, kdy se podílela na koordinaci humanitárních dodávek pro komunity po celém světě zasažené přírodními katastrofami a dalšími krizemi.

Letecký most s humanitární pomocí byl vytvořen společností Emirates také v srpnu 2020, kdy došlo k výbuchu v bejrútském přístavu.

Společnost Emirates a její nákladní divize byly v popředí s úsilím pomáhat komunitám po celém světě v boji proti pandemii COVID-19. Za poslední rok pomohla společnost SkyCargo přepravit tisíce tun naléhavě potřebných ochranných prostředků a dalších zdravotnických potřeb. Adaptovala se situaci a upravila letadla Boeing 777-300ER na tzv. „mini frightery“, které mají upravenou ekonomickou třídu na nákladní prostor, využit je i prostor pro kabinová zavazadla nad sedadly, díky tomu vznikl větší prostor pro nezbytný náklad.

Emirates uzavřela také partnerství s UNICEF a dalšími partnery a prostřednictvím logistické aliance pro distribuci vakcín (Dubai Vaccine Logistic Alliance) se zavázala k rychlé přepravě vakcín proti COVID-19 do rozvojových zemí. Doposud bylo přepraveno společností Emirates téměř 60 milionů dávek vakcín, což je zhruba každá dvacátá vakcína, která byla ve světě použita.

Emirates SkyCargo létá do 140 destinací napříč šesti kontinenty. Díky pravidelným letům pomáhá udržovat dodavatelské řetězce pro důležité komodity jako jsou zdravotnické potřeby a potraviny.

(pav)

Foto: Emirates

spinner