Vydání 10/2024

Vydání DN č. 10

Výběr z článků DN č. 10 přineseme 6. června.

(red)

Jana Morávková (ApBB): Zelená tranzice potřebuje jasnou roadmapu, bez ní se nepohneme z místa

Aliance pro bezemisní budoucnost (ApBB) zahájila svou činnost loni v listopadu. Sdružuje významné firmy působící v České republice, které mají zájem společně prosazovat přechod na klimaticky neutrální technologie a efektivně sdílet své know-how a nejlepší příklady z praxe. Podrobnosti o cílech aliance i o aktuální stavu zelené tranzice v ČR nám přiblížila ředitelka aliance Jana Morávková.

​Evropská rada schválila nové limity CO2 pro kamiony

Evropská rada dospěla ke konečnému rozhodnutí o nových normách EU týkajících se emisí CO2 pro těžká nákladní vozidla. Tím se uzavírá legislativní proces, který vedl k příliš idealistickým cílům snižování emisí. „Další práce je však teprve před námi,“ uvedla Mezinárodní unie silniční dopravy IRU.

​MPO podpoří úspory energie ve firmách

Podpora komplexních projektů úspor energie zahrnující renovace budov, včetně instalace obnovitelných zdrojů energie, zelených střech nebo zařízení pro zadržování a využívání dešťové vody a modernizace technologií v podnikatelském sektoru. Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlašuje II. výzvu Úspory energie z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK).

PPL rozšiřuje síť ekologických PPL Parcelboxů i zelenou flotilu

Přední český přepravce PPL se zaměřuje nejen na zdokonalování svých služeb, které mu umožňují doručovat každý den až půl milionu balíků. Firma také klade velký důraz na ochranu životního prostředí a udržitelnost. V rámci své udržitelné strategie začala společnost využívat energeticky úsporné PPL Parcelboxy, které výrazně snižují uhlíkovou stopu. Ty v letošním roce navíc hodlá navýšit o dalších 1300 nových jednotek.

​Užitkový model E-Transit s prodlouženým dojezdem

Ford Pro odhalil novou verzi modelu E-Transit s prodlouženým dojezdem. Nový model se vyznačuje využitelnou kapacitou akumulátoru 89 kWh pro maximální dojezd až 402km a také rychlejším nabíjením střídavým a stejnosměrným proudem. Zákazníci rovněž mohou využívat prodloužené dvouleté/neomezené servisní intervaly, což je dvojnásobek současného jednoletého intervalu.

​Raben: Nejlepším řešením pro logistiku je HVO10

Nejlepším řešením pro logistiku je HVO100. Uhlíkovou stopu ovšem efektivně redukují i vozidla, která pojmou více palet. Zaznělo to na konferenci Udržitelnost v logistice, kterou při příležitost prvního výročí založení hypermoderního logistického Eurohubu v Rokycanech uspořádal jeho provozovatel, společnost Raben.

​Zeptali jsme se Jakuba Trnky, ředitele společnosti Raben Logistics Czech & Slovakia

Počítáte s rozšiřováním dalších poboček v České republice? Například jižní Čechy nejsou pokryté…

Pokryté prostřednictvím našeho subdodavatele, ale mohu vám prozradit, že v letošním roce v září otevřeme v Českých Budějovicích vlastní pobočku.

​Společnost KION v prvním čtvrtletí zvýšila tržby i zisk

„Skupina KION zaznamenala solidní start do roku 2024, když v prvním čtvrtletí výrazně zlepšila ziskovost na úrovni skupiny i v obou segmentech,“ uvedl říká Rob Smith, generální ředitel společnosti KION GROUP AG.

​Kateřina Kačírková (MD logistika): Při jednání se zákazníky je hlavní stále cena a je to vždy o kompromisu

Společnost MD logistika upořádala koncem dubna na Polygonu Hradec Králové akci Road Safety Tour 2024, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet jízdu s osobními vozidly i kamiony v krizových situacích a měli možnost seznámit se s novými vozidly značky DAF s moderními bezpečnostními prvky i s pneumatikami Michelin. O této akci a také o přístupu k problematice řidičů a o logistice jsme hovořili s Kateřinou Kačírkovou, obchodní a marketinkovou ředitelkou společnosti MD logistika.

spinner