Vydání 25/2021

​Ing. Vladimír Dlouhý, CSc.: Prostředky na kompenzace vnímám jako investici do budoucna

Konec roku je poznamenán novou vlnou protipanemických opatření, poklesem ekonomiky i přechodem k nové vládě. O vyjádření k současné situaci a o pohled na bližší budoucnost jsme požádali prezidenta Hospodářské komory ČR Ing. Vladimíra Dlouhého, CSc.

​Komentář: Co přinesl konec roku v dopravě

V první třetině měsíce většina komentářů ve světě reagovala na globální konferenci o změnách klimatu COP 26v Glasgow (31. 10. – 12. 11.) EU a nákladní doprava samozřejmě nezůstala pozadu, neboť, jak se zdá, kdo dnes nemluví zeleným jazykem, jako by ani nebyl, respektive je automaticky považován za globálního škůdce a nepřítele.

​Vojtěch Hromíř ze Sdružení ČESMAD Bohemia se stal členem prezidia IRU

Generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř byl jmenován do prezidia Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU). O tom, na co se hodlá v této funkci zaměřit a čím se tento orgán v současnosti zabývá, jsme hovořili krátce po jeho jmenování. A došlo i na aktuální situaci v České republice.

​Intermodální doprava přináší až 70procentní úsporu energie

Koncem listopadu se uskutečnil Evropský summit o intermodální dopravě 2021, na kterém více než 300 účastníků diskutovalo o současném stavu evropské intermodální dopravy ve třech sekcích: energetická a pracovní účinnost, dekarbonizace a standardizace a digitalizace.

​Rail Cargo Carrier CZ získal první EffiShunter 1000M

Český nákladní dopravce Rail Cargo Carrier – Czech Republic, patřící do rakouské skupiny ÖBB, se stal prvním soukromým provozovatelem lokomotivy EffiShunter 1000M v České republice. Dodávka lokomotivy provozovateli probíhá za spolupráce se společností Unicredit Leasing Česká republika, která je majitelem lokomotivy a lokomotivu dlouhodobě společnosti RCC CZ pronajímá.

​Hamburk sjednocuje síly na podporu ekonomiky postižené koronavirem

V souvislosti s novými opatřeními v rámci Programu Corona, která znamenají nutná omezení pro podnikatelský život, obnovily Senát, veřejná rozvojová banka IFB a soukromý hamburský finanční sektor svou solidaritu s cílem zajistit likviditu postižených hamburských podniků.

​DACHSER Czech Republic uzavírá letošní rok s růstem ve všech ukazatelích

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic uzavírá rok s růstem ve všech ukazatelích. Podle předběžných výsledků společnost v tomto roce odbaví 1,23 milionu zásilek o celkové tonáži 816 tisíc tun. Ve srovnání s minulým rokem se jedná o 27procentní nárůst v tonáži zásilek a 8procentní nárůst v počtu zásilek. Obrat společnosti se zvýší o 26 procent na 4,13 miliard korun.

​Společnost PPL zažívá letos rekordní sezonu

Společnost PPL, přední balíkový přepravce na českém trhu, nyní hlásí, že letošní sezona bude opět rekordní. Intenzivní celoroční přípravy se tak ukázaly nad očekávání jako úspěšné. Přes extrémní objemy zásilek spojené s akcí Black Friday a s předvánočními nákupy zvládá celá síť PPL velmi dobře odbavovat rekordní objemy nejen po stránce kapacitní, ale i kvalitativní.

spinner