Vydání 22/2021

Boom českých e‑shopů pokračuje, roste jejich počet i obrat

Již při prvních vlnách pandemie bylo zřejmé, že změny v obchodním chování zákazníků budou dlouhodobější a větší zájem o e‑shopy trvalejší. Potvrdila to například i zpráva UPS Smart E‑commerce Report 2021 z půlky letošního roku či nyní aktuální říjnová statika společnosti Shoptet.

​CER: ERTMS je pro větší převod zboží na železnici nezbytný

Evropský systém řízení železničního provozu (ERTMS) nabízí nezbytné podmínky pro nepřetržitou, bezpečnou, efektivní a rychlou železniční dopravu. Rychlé železniční služby, zejména vytvoření vysokorychlostní železniční sítě jako součásti transevropské dopravní sítě (TEN‑T), nabízejí atraktivní alternativu ke znečišťujícím druhům dopravy.

​Akcionáři společnosti Daimler AG schválili odštěpení divize Daimler Truck

Akcionáři společnosti Daimler AG (burzovní zkratka DAI) rozhodli 1. října 2021 na virtuální mimořádné valné hromadě naprostou většinou o historické změně jejího dalšího směřování. Pro odštěpení divize nákladních vozidel a autobusů s následným vstupem samostatné společnosti Daimler Truck Holding AG na frankfurtskou burzu cenných papírů se vyslovilo 99,90% základního kapitálu zastoupeného při rozhodování.

​Ing. Adam Scheinherr, Ph.D., MSc.: Praha má největší šanci na spolufinancování z Evropské unie u projektů udržitelné mobility

Rozvoj city logistiky v Praze se netýká pouze řízení dopravních toků a přepravních řetězců, ale úzce souvisí se zaváděním nízkoemisních či bezemisních vozidel a také s rozvojem dopravní infrastruktury. O vyjádření k těmto oblastem jsme požádali náměstka primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Ing. Adama Scheinherra, Ph.D., MSc.

​PPL spouští do provozu samoobslužné výdejní a podací boxy – PPL Parcelboxy

Společnost PPL, přední balíkový přepravce na českém trhu, spouští do provozu své první samoobslužné výdejní a podací boxy – tzv. PPL Parcelboxy. Příjemci a zákazníci PPL si tak své zásilky mohou vyzvednout nebo poslat kdykoliv dle svých časových možností.

​Zásilkovna využívá jako první v Evropě robotické třídičky

Zásilkovna, přední česká technologická firma, zahájila na svých depech provoz robotických třídiček PackMan. PackMani jsou AGV vozíky, které uvezou zásilky s hmotností až 15 kilogramů o rozměrech 40×40×50 centimetrů. Zásilkovna je první společností v Evropě, která začala v takové míře zařízení využívat.

​Společnost ShipMonk dokončila akvizici El Mar Mexico

ShipMonk, poskytovatel e‑commerce fulfillmentu a technologických řešení, oznámil svou mezinárodní expanzi a současně akvizici společnosti El Mar Mexico (321 Fulfillment of Mexico). Toto fulfillmentové centrum se základnou v Tecate v Mexiku je prvním skladem ShipMonku mimo Spojené státy.

​Tomáš Myler: Budeme nabádat naše dodavatele, aby i oni snižovali produkci svých emisí

Společnost Lidl hodlá během necelých deseti let výrazně snížit provozní emise a klade velký důraz na odpovědné podnikání. Její plány v těchto oblastech i postavení na českém trhu nám přiblížil mluvčí společnosti Lidl Česká republika Tomáš Myler.

spinner