​Akcionáři společnosti Daimler AG schválili odštěpení divize Daimler Truck

​Akcionáři společnosti Daimler AG schválili odštěpení divize Daimler Truck

Akcionáři společnosti Daimler AG (burzovní zkratka DAI) rozhodli 1. října 2021 na virtuální mimořádné valné hromadě naprostou většinou o historické změně jejího dalšího směřování. Pro odštěpení divize nákladních vozidel a autobusů s následným vstupem samostatné společnosti Daimler Truck Holding AG na frankfurtskou burzu cenných papírů se vyslovilo 99,90% základního kapitálu zastoupeného při rozhodování.

Valná hromada akcionářů kromě toho rovněž naprostou většinou 99,89% rozhodla o přejmenování společnosti Daimler AG na Mercedes‑Benz Group AG k 1. únoru 2022. Nový název zdůrazňuje budoucí zaměření na osobní a lehké užitkové vozy značek Mercedes‑Benz, Mercedes‑AMG, Mercedes‑Maybach a Mercedes‑EQ.

Obě zásadní opatření musí být ještě zapsána do obchodního rejstříku. Následně budou obě společnosti moci vytvářet významnou přidanou hodnotu pro všechny zúčastněné strany.

Dosavadní členové dozorčí rady společnosti Daimler, Marie Wieck a Joe Kaeser, se v rámci nového směřování vzdají svých mandátů a přestoupí do dozorčí rady společnosti Daimler Truck Holding AG. Jako jejich nástupci v dozorčí radě společnosti Daimler AG byli valnou hromadou zvoleni Helene Svahn (většinou 99,34% hlasů) a Olaf Koch (většinou 98,60% hlasů).

Virtuální mimořádnou valnou hromadu sledovalo na internetu 3000 diváků. Celkem na ní bylo zastoupeno 56,45% základního kapitálu.

(lan)

Foto: Daimler

spinner