Exnáměstek ministra dopravy Tomáš Čoček povede odbor na Správě železnic

Exnáměstek ministra dopravy Tomáš Čoček povede odbor na Správě železnic

1.3. - Bývalý první náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček přešel z ministerstva ke Správě železnic. Stal se šéfem nového odboru, který bude mít na starostí zajišťování a řízení dotací na železnici z EU. Informovala o tom Správa železnic. Tomáš Čoček loni skončil v pozici náměstka po kontroverzní zakázce k dálničním známkám.

Na Správu železnic nastupuje Tomáš Čoček ode 1. března. Zvítězil ve výběrovém řízení na post ředitele nového odboru dotačního managementu EU. Odbor se bude věnovat zajišťování peněz z EU pro nadcházející roky a klíčové projekty. Dosud tuto agendu spravoval finanční odbor. Tomáš Čoček podle správy prokázal vynikající znalosti dotační problematiky a výbornou jazykovou vybavenost.

Tomáš Čoček byl prvním náměstkem ministra dopravy od roku 2015 až do loňského jara. Na starosti měl především finance a ekonomiku. Skončil krátce po nástupu tehdy nového ministra dopravy Karla Havlíčka, když neuspěl ve výběrovém řízení na pozice náměstků, které v rámci reorganizace úřadu nový ministr vypsal. Tomáš Čoček byl vloni kritizován kvůli kontroverzní a zrušené zakázce k elektronických dálničním známkám. Kvůli té už dříve skončil i Havlíčkův předchůdce Vladimír Kremlík). Tomáš Čoček s finančním řízením v dopravě má dlouholeté zkušenosti, kromě ministerstva působil také jako šéf Státního fondu dopravní infrastruktury.

(čtk)

Foto: MD

spinner