Linde MH nabízí širokou škálu řešení pro automatizaci intralogistiky

Linde MH nabízí širokou škálu řešení pro automatizaci intralogistiky

Nová automatizační řešení od společnosti Linde Material Handling zjednodušují uvedení do provozu a servis a rozšiřují nabídku možností přizpůsobených požadavkům zákazníka.

Společnosti, které chtějí zvýšit svou konkurenceschopnost díky vyšší míře automatizace intralogistiky, najdou u Linde Material Handling vše, co potřebují, a z jednoho zdroje: široké portfolio automatizovaných řízených vozíků (AGV) a mobilních robotů (AMR) vhodných pro projekty od malých po velké a od jednoduchých po složité.

Kromě toho budou mít k dispozici tým odborníků, který se výrazně rozrostl a slouží k zajištění profesionálního plánování a realizace. S automatizovaným zakladačem palet Linde L-MATIC HD k uvádí společnost další model s výškou zdvihu až 3,8m pro podstatnou oblast horizontální přepravy. Sériový vozík nabízí odpovídající dodací lhůty, rychlejší uvedení do provozu díky novému softwaru a zjednodušený servis.

Kromě toho měla na stánku Linde MH na veletrhu LogiMAT 2024 premiéru téměř sériová koncepční studie automatického kompaktního zakladače Linde L-MATIC C, a to v rámci poutavé živé případové prezentace. Tento vozík s integrovanou lithium-iontovou baterií je díky svým kompaktním rozměrům vhodný zejména pro použití ve stísněných prostorách a pro malé i velké vozové parky. Jeho uvedení do prodeje je plánováno na konec roku. „Automatizace procesů toku materiálu je dnes možná téměř ve všech skladových a výrobních oblastech,“ řekl Louis Vieira, vedoucí prodeje automatizace a intralogistiky v Německu ve společnosti Linde Material Handling, a vyzval všechny manažery logistiky, aby se s tímto tématem seznámili. Podle jeho názoru jsou pro tento účel vhodné zejména procesy s vysokým stupněm standardizace. Mezi ně patří například nízkoúrovňová přeprava zboží mezi definovanými překladišti, pro kterou se doporučují AMR s přepravními plošinami. Totéž platí pro doplňování zboží ve výškových skladech pomocí automatizovaných manipulačních vozíků nebo vychystávání palet v regálech vysokých až 16 metrů. „Největší spektrum využití autonomních nebo automatizovaných průmyslových vozíků však bezesporu najdeme u mimořádně všestranných zakladačů palet,“ uvedl Louis Vieira. Vozíky lze použít pro vzdálenější přepravu a jsou také schopny zvedat náklady do středních výšek. Lze je použít pro různé úkoly, od zásobování výroby a sběru hotových výrobků až po přepravu mezi příjmem zboží a místy naskladnění, zásobování zboží pro expedici a překládání nákladu na rozhraní s vysokozdvižnými vozíky VNA.

Linde L-MATIC HD K

S Linde L-MATIC HD k nyní přichází na trh další model vozíku pro tyto a další aplikace. Automatizovaný zakladač palet dokáže přemisťovat zboží o hmotnosti až 1,6 tuny mezi dopravníkovými pásy, rámy, vyznačenými podlahovými plochami nebo regálovými místy a ukládat a odebírat je ve výšce až 3,8 metru. Průmyslový vozík je vybaven řadou 360° bezpečnostních skenerů a snímačů nákladu a může se pohybovat rychlostí až 7,2 km/h. Již nyní splňuje technické bezpečnostní požadavky evropské normy ISO 3691-4 pro průmyslové vozíky bez řidiče. Paletový vozík lze volitelně vybavit funkcemi, jako je Linde BlueSpot, výstražná světla, druhý snímač nákladu a dodatečná detekce překážek. Linde L-MATIC HD k čerpá energii buď z olověného, nebo lithium-iontového akumulátoru; vhodné nabíječky jsou dodávány ze závodu, stejně jako samotný vozík. K dispozici jsou různé možnosti (průběžného) nabíjení, a to jak manuální, tak plně automatické.

Paletový zakladač Linde L-MATIC C

Plně automatizovaný paletový zakladač Linde L-MATIC C s nosností 1,2 tuny, který byl představen jako téměř sériová koncepční studie, se díky své krátké a úzké konstrukci doporučuje pro automatizaci brownfieldů. Zejména ve skladech a výrobních dispozicích, které se v průběhu let neustále zvětšují, je často málo místa nebo jsou úzké uličky. Tento paletový vozík s délkou 1 785mm a šířkou 840mm, který je vybaven trvale instalovanou lithium-iontovou baterií, se v takových případech doporučuje jako flexibilní, škálovatelná možnost pro přepravu palet, která se dříve prováděla pomocí větších, ručně ovládaných průmyslových vozíků.

Důležitá je i digitalizace

Firmy by se však neměly zaměřovat pouze na téma automatizace, tvrdí obchodní manažer Louis Vieira. Stejně důležitá je i digitalizace dat, dokumentů a procesů. Toho lze dosáhnout například pomocí systému Linde Warehouse Navigator, který se skládá ze systému pro řízení skladu, vychystávání objednávek a navádění vysokozdvižných vozíků.

(lan)

Foto: Linde MH

spinner