Paříž má novou turistickou atrakci, obojživelné vyhlídkové autobusy

Paříž má novou turistickou atrakci, obojživelné vyhlídkové autobusy

28.8. - Turisté vždy mohli Paříž objevovat z vyhlídkových autobusů i z lodí plujících po Seině, nově jim oba tyto zážitky nabízí jediný dopravní prostředek, obojživelný autobus. Na první pohled vypadá jako obvyklý autobus, v mžiku ovšem může sjet mezi labutě a začít brázdit vodní hladinu, informovala agentura Reuters.

Atrakci od letošního léta provozuje společnost Les Canards de Paris (Pařížské kachny). Obojživelná vozidla jezdí v řadě světových metropolí. Často jsou přestavěná z původně vojenských strojů. Pařížské autobusy ovšem vznikly podle originálního designu a byly ze dvou třetin postavené ve Francii, uvádí se na stránkách provozovatele. Motory a podvozek vznikly v továrnách v Calvadosu a na předměstí Lyonu, plášť vyrobili v loděnicích v zahraničí.

Trasa kachních autobusů začíná na Martových polích poblíž Eiffelovy věže, vede přes další památky v centru města a na náměstí Trocadéro se ponoří do Seiny, odkud pluje zpět. Na stropě autobusu nad každým sedadlem jsou záchranné vesty a na boku autobusu je speciální schránka s kotvou.

(čtk)

Foto: Les Canards de Paris

spinner