30.7. – Přepravy pro českou společnost Sipral, výrobce prosklených konstrukcí budov, realizuje GEFCO již od roku 2016. „Před více než třemi lety jsme zahájili první testovací přepravy. Partner si během prvního roku ověřil kvalitu poskytovaných služeb a dá se říct, že od roku 2017 jsme jedním z pravidelných přepravců zajišťujících transport materiálu pro zahraniční projekty firmy Sipral,“ uvedl ke spolupráci obou firem Bogdan Ionita, ředitel silniční přepravy společnosti GEFCO v České republice začátek spolupráce s renomovaným českým partnerem.
Spedice, logistika
Nedávný průzkum společnosti DHL odhalil, že podniky čelí tržnímu prostředí s rychlými změnami, ať se jedná o geopolitické změny, nebo technologickou transformaci. Avšak v oblasti pozemní dopravy je pro společnosti s velkým odstupem největším problémem e-commerce a jeho dopady na požadavky, kladené na služby a pozemní dopravu.
26.7. – Společnost UPS požádala americkou Federální leteckou správu (FAA) o povolení provozovat komerční drony v rámci sítě UPS pro dceřinou společnost UPS Flight Forward Inc. Nová dceřiná společnost by mohla získat povolení ještě letos a stala by se tak jednou z prvních plně certifikovaných společností provozujících komerční drony v USA.
25.7. – S investicemi ve výši 3,4 milionu EUR počítám v letošním roce společnost Hödlmayr Logistics CR. Z toho 2,3 milionu EUR hodlá firma investovat do další modernizace vozového parku. Skupina Hödlmayr, jejíž součástí je i Hödlmayr Logistics CR, přitom disponuje jednou z nejmodernějších flotil v Evropě. Zatímco průměrné stáří jejích vozidel je pouze 3,8 roku, průměr v odvětví dosahuje sedmi let. V současné době se flotila Hödlmayr International AG skládá z 800 speciálních transportních vozidel, z nichž 99 procent tvoří nákladní automobily splňující normy Euro V EEV nebo Euro VI. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí firmy Linda Dymlová.
25.7. – Čeští exportéři se zapojí do největší zóny volného obchodu na světě. Evropské unie se koncem letošního června dohodla na podobě smlouvy o volném pohybu zboží s latinskoamerickým obchodním spolkem Mercosur. Bezbariérové obchodování přinese vedle celních úlev také nové exportní příležitosti českým firmám z automobilového průmyslu a dalších segmentů. Upozornil na to Luděk Procházka ze společnosti Gerlach, která v Česku poskytuje celní služby pro exportéry a dovozce. Obchodní spolek Mercosur aktuálně zahrnuje země, jako jsou Brazílie, Argentina, Paraguay nebo Uruguay.
23.7. – V současné době je vybavena bateriemi vyrobenými firmou Clarios jedna třetina všech automobilů na světě. Clarios (dříve Johnson Controls Power Solutions) chce posílit své postavení na trhu ve střední a východně Evropě, proto se přesouvá do Goodman Mladá Boleslav Logistics Centre.
22.7. – SPEDICE, LOGISTIKA – DSV zavedla novou relaci Truck/Rail mezi Velkou Británií a Itálií přes Zeebrugge. Jde o novou každodenní službu z Hullu nebo Tilbury ve Velké Británii do Itálie s dobou tranzitu od pěti do osmi pracovních dnů. V přístavu Zeebruggese návěsy překládají na vlaky do italské Novary, kde se návěsy vykládají před konečným dodáním. Podle logistického koncernu DSV se stejný systém používá pro importy z Itálie do Velké Británie. Drážní varianta má nabízet pružnost v ceně a v době tranzitu plus úsporu CO2 proti přímé dopravě silniční. Ředitel DSV Denis Clarke řekl: „Následně po zahájení drážního nákladního řešení mezi Velkou Británií a Španělskem jsme velmi rádi obdrželi velmi pozitivní odezvy. Věříme, že použití stejného přístupu v zapojení dráhy mezi Británií a Itálií bude správným řešením i pro zlepšení naší ekologické bilance. Podobně jako ve službě GB/Španělsko budeme operovat do a z určitých poštovních kódů ve všech zemích a až se provoz bude dále rozvíjet, pokrytí dále rozšíříme.“ V návaznosti na tvrdý brexit společnost DSV zveřejnila na své britské webové stránce nabídku odesílatelům, aby udělili firmě povolení konat jako celní agent v jejich prospěch. „Bude se to týkat jak exportní deklarace, tak importního clení. Konání bez tohoto povolení bude mít dopad na dobu tranzitu v případě No Deal Brexit,“ uvedla DSV.
17.7. – Společnost Brembo, která je s více než tisícem pracovníků největším zaměstnavatelem CTParku Ostrava, rozšířila své prostory o dalších 25 tisíc m2. Novými nájemníky se staly firmy Hyundai a Hilite, které budou využívat 24 tisíc, respektive 12 tisíc m2. Díky tomu je ostravský průmyslový park nyní kompletně obsazen.
16.7. – Skupina GEFCO, globální expert na řešení dodavatelského řetězce, oznámila akvizici Chronotrucku, společnosti spojující přepravce a dopravce pomocí inovativní digitální platformy. Akvizice Chronotrucku potvrzuje silnou orientaci společnosti GEFCO na logistické inovace, nové technologie a plně digitalizované služby pro dodavatelský řetězec dneška i logistiku budoucnosti.Společnost Chronotruck, založená v roce 2016, nabízí firemním zákazníkům platformu pro management objednávek přeprav a minimalizaci nevytížených jízd dopravců.
SPEDICE
Evropský svaz spedice a logistiky – CLECAT
SPEDITÉRSKÁ INICIATIVA LOGISTIKA PRO EVROPU
K původní iniciativě Německého spedičního svazu DSLV se v květnu připojil CLECAT s širokou evropskou speditérskou komunitou. Podniky a národní svazy jsou zvány k podpoře iniciativy za otevřenou Evropu. Evropskou spedici a logistiku oslovil ve smyslu iniciativy za prosperující a udržitelnou Evropu prezident CLECAT Steve Parker, když sdělil: Od roku 1993 mají občané a obchodníci v Evropské unii prospěch ze společného trhu.