Kombinovaná doprava

METRANS

METRANS chystá v České Třebové rozšíření železničního terminálu

ČESKÁ TŘEBOVÁ (27. 11.) – Provozovatel kontejnerových terminálů, společnost METRANS připravuje v České Třebové výstavbu další etapy svého železničního terminálu. Výkon logistického centra by se tím měl zdvojnásobit. Radnice s firmou na dalším rozvoji úzce spolupracuje, řekl starosta Jaroslav Zedník.

AWT

Novým finančním ředitelem skupiny AWT bude Tomáš Král

PRAHA (23.11.) – Novým finančním ředitelem mezinárodní dopravní a logistické skupiny AWT se od 1. ledna 2016 stane Tomáš Král (36), který ve skupině AWT působí na vedoucích finančních pozicích již od roku 2010. Jeho hlavní prioritou bude strategické řízení financí skupiny AWT a nastavení a propojení všech finančních procesů s novým akcionářem, největším polským logistickým operátorem, skupinou PKP CARGO.

Rozšíření terminálu Ostrava - Paskov

AWT zdvojnásobí kapacitu terminálu Ostrava-Paskov na 4 800 TEU

PRAHA (22. 11.) – Skupina AWT v rámci třetí etapy modernizace, která proběhne v letech 2016 až 2018, plánuje rozšířit celkovou plochu terminálu Ostrava-Paskov o dalších 40 000 m2 a tím navýšit jeho kapacitu o 2 400 TEU. Po dokončení této fáze modernizace bude mít překladiště celkovou rozlohu 71 000 m2 a kapacita se zdvojnásobí na 4 800 TEU.

Kontejnerová námořní přeprava

Slabší poptávku doprovází nárůst přepravních kapacit

Kontejnerová námořní přeprava konečně překonala turbulentní časy. V prvním pololetí roku 2015 zaznamenala růst o 1,1 procenta. Po zcela katastrofálních prvních třech měsících přišlo ve druhém čtvrtletí výrazné zlepšení. Vyplývá to z údajů mezinárodní asociace lodní dopravy BIMCO.

Společná rubrika Dopravních novin a Svazu spedice a logistiky ČR

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů 5

LOGISTIKA

Asociace evropské vozidlové logistiky – ECG

ECG POŽADUJE SJEDNOCENÍ PARAMETRŮ VOZIDEL

ECG (Association of European Vehicle Logistics) je neziskovou organizací, která podporuje zájmy provozovatelů přeprav nových automobilů. Byla zřízena v roce 1997 a v současnosti zastupuje kolem stovky podniků vozidlové logistiky z 27 zemí Evropské unie, Ruské federace, Ukrajiny a Turecka. Členové ECG zajišťují dopravu, distribuci, skladování a povýrobní servis výrocům, importérům, nájemným firmám a poskytovatelům leasingu vozidel.

DHL Freight

DHL rozšiřuje nabídku přepravy mezi Evropou a Čínou

OSTRAVA (6.9.) – DHL Freight, jeden z největších poskytovatelů logistických služeb a přední silniční nákladní přepravce v Evropě, rozšiřuje nabídku multimodálních přeprav mezi Čínou a Evropou prostřednictvím nové linky mezi Zhengzhou a Hamburkem. Vlak naložený celými kontejnery (FCL) anebo kusovými zásilkami (LCL) zvládne cestu mezi oběma městy za 17 dnů.

Rakousko/Slovinsko

Koper a CCG zvyšují frekvenci kontejnerových vlaků

Nákladové centrum CCG (Cargo Center Graz) v rakouském Štýrském Hradci a slovinský jadranský přístav Koper podepsaly dohodu o posílení spolupráce. V jejím rámci se bude frekvence železničního nákladního kyvadlového spoje Koper Shuttle zvyšovat o jeden vlak týdně každý rok. V současné době nabídka zahrnuje pět až sedm odjezdů za týden.

Evropa/Asie

PKP Cargo získalo nové intermodální kontrakty z Číny

Během pouhého půl roku se podařilo nákladní složce polských drah PKP Cargo vyjednat nové kontrakty na komplexní logistické služby pro kontejnerovou přepravu z čínských provincií Che-nan, S’-čchuan a Jün-nan do Evropy, konkrétně Německa a Nizozemska. Frekvence je zpočátku sedm spojů týdně s perspektivou navýšení až na deset týdně.

Kombinovaná přeprava v ČR v roce 2014

Podíl kombinované přepravy na trhu rostl i v loňském roce

Kombinovaná doprava se na území ČR provozuje již zhruba 45 let. Během této doby došlo v tomto nejmladším druhu přepravy stejně jako ve všech ostatních druzích přepravy k výrazným změnám. Současný význam kombinované přepravy (KP) lze dokumentovat jejím stále se zvyšujícím podílem na nákladní přepravě (tedy silniční, železniční, vnitrozemské vodní, letecké a potrubní) – v roce 2014 byl tento podíl u celkové přepravy zhruba 2,5 procenta, zatímco u mezinárodní přepravy přibližně devět procent.

Společná rubrika Dopravních novin a Svazu spedice a logistiky ČR

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů 4

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

UPOZORNĚNÍ NA ŘÍJNOVÝ NĚMECKÝ LOGISTICKÝ KONGRES

Ve dnech 28. až 30. října 2015 se uskuteční 32. německý logistický kongres. Pořádá jej spolkové společenstvo Logistika v Berlíně a zve na něj i zahraniční svazy. Letošní motto kongresu zní Svět v pohybu. Již od počátku jsou tyto kongresy pojímány jako platforma pro navazování kontaktů a vztahů. Obvykle mívají kolem tří tisíc účastníků a vedle pracovních zasedání jsou jejich součástí rozsáhlé výstavy s až dvěma sty vystavovateli, odborné exkurze a různé workshopy.

spinner