Španělský výrobce vlaků CAF má zájem o signalizační divizi francouzského Thalesu

Španělský výrobce vlaků CAF má zájem o signalizační divizi francouzského Thalesu

20.5. - Španělský výrobce vlaků CAF chce koupit divizi železniční signalizace francouzského technologického podniku Thales. Hodnota transakce by mohla dosáhnout až 1,6 miliardy EUR (40,8 miliardy Kč), napsal dnes španělský deník Expansión, který se odvolává na své zdroje.

Vzhledem k velikosti transakce hledá CAF partnera, který by se na koupi divize francouzského podniku podílel. Jde o klíčový technologický podnik, který provozovatelům umožňuje zvýšit počet vlaků na kolejích. Francouzská firma se zabývá i technologií samořízeného vlaku.

Skupina Thales vyvíjí a vyrábí letecké, kosmické a obranné elektrické systémy. Nabízí mimo jiné leteckou elektrotechniku, navigační systémy, telekomunikační satelity, systémy signalizace a řízení letového provozu. Dodala například hlavní systém, který řídí leteckou dopravu nad Českou republikou. Spolu s výrobcem letecké techniky Airbus dodala satelity pro evropský navigační systém Galileo.

CAF vyrábí kompletní dopravní systémy na klíč a důležitou roli začíná mít pro chod společnosti export. Firma vyváží do Británie, Finska, Polska, Hongkongu či Brazílie. Dodává soupravy metra ve španělských městech Madrid a Bilbao.

(čtk)

Foto: CAF

spinner