​Brno spolu s RegioJetem zajistí od prosince přímé vlaky na vídeňské letiště

​Brno spolu s RegioJetem zajistí od prosince přímé vlaky na vídeňské letiště

6.10. - Brno ve spolupráci s dopravní firmou RegioJet spustí od prosince na půl roku pilotní provoz přímého vlakového spojení z Brna na vídeňské letiště. Město si může objednat spoje v limitu 50 000 kilometrů, což vychází na téměř 150 párů spojů, tedy v průměru šest párů spojů týdně, vyplývá z tiskové zprávy magistrátu. Zaplatí za ně 9,5 milionu korun. Nyní čeká magistrát ještě dojednání přesné podoby jízdního řádu.

Cesta je dlouhá 165 kilometrů a přímý vlak pojede zhruba dvě hodiny. Dosud lze z Brna dojet na vídeňské letiště přímou autobusovou linkou. Vlakem se musí zatím jezdit s přestupem na vídeňském hlavním nádraží.

Předpoklad je, že od prosince do března by nové vlakové spoje na vídeňské letiště měly jezdit méně často a od dubna do června by měl být provoz intenzivnější. Po půlročním pilotním provozu vedení města vyhodnotí poznatky a rozhodne se, zda bude i nadále spojení podporovat.

O přímé spojení s vídeňským letištěm usiluje vedení Brna již zhruba rok. Letos v únoru vyjel prezentační vlak. Vedení města zavedení přímého spojení zdůvodňuje usnadněním cesty na letiště do Vídně, které lidé nejen z jižní Moravy využívají při svých leteckých cestách na dovolenou i za byznysem. Je totiž lépe dostupné než pražské letiště a nabídka spojení je velká.

(čtk)

Ilustrační foto: RegioJet

spinner