​Huisman Czech Republic se podílí na výrobě jeřábů pro největší evropský přístav v Rotterdamu

​Huisman Czech Republic se podílí na výrobě jeřábů pro největší evropský přístav v Rotterdamu

60.5. - Společnost Huisman, světový lídr ve vývoji a výrobě těžkých konstrukcí, vstupuje na trh přístavní logistiky a pro Hutchison Ports ECT Rotterdam, jednoho z předních provozovatelů kontejnerových terminálů v Evropě, dodá řadu automatických stohovacích jeřábů (Automated Stacking Cranes). Jeřáby, které musí zvládnout 4 miliony cyklů za 30 let, budou sloužit k efektivní manipulaci s lodními kontejnery v přístavu. Ve výrobním závodu Huisman Czech Republic ve Sviadnově budou mít na starosti například všechny svařovací práce.

Automatické stohovací jeřáby zajišťují plně automatizovaný proces při manipulaci s kontejnery a při jejich vyrovnávání. Jeřáby poskytnou spolehlivé řešení pro zvýšení provozní efektivity, která je nezbytná pro nepřetržitý provoz v rotterdamském přístavu. David Roodenburg, CEO společnosti Huisman, zdůraznil: „Jsme velmi vděční společnosti ECT za tuto zakázku, která nám umožnila vstoupit do odvětví přístavní logistiky. Čtyři miliony nepřetržitých manipulačních cyklů během 30 let vyžadují vysoce kvalitní vybavení. Zaměření společnosti Huisman na kvalitu a spolehlivost je v souladu s vysokými standardy společnosti ECT. Díky našim osvědčeným zkušenostem s offshore jeřáby přinášíme do tohoto odvětví téměř stoleté know-how. Jsme potěšeni, že tyto jeřáby můžeme vyrábět v našich evropských závodech, a máme plnou důvěru v naši schopnost zajistit úspěšné dodání celé série.“

Huisman strategicky rozdělil výrobu automatických stohovacích ježábů mezi své evropské závody. Všechny svařovací práce a předmontáž proběhnou ve sviadnovském závodě Huisman Czech Republic. V předešlých projektech jsme ukázali, že u nás ve Sviadnově dokážeme zvládnout velké konstrukční výzvy, takže pevně věřím, že si poradíme i s touto novou zkušeností v odvětví přístavní logistiky, která můž mít velký potnciál do budoucnosti,“ řekl Karel Pavlíček, Managing Director ze závodu Huisman Czech Republic.

Finální montáž jeřábů proběhne v nizozemském Schiedamu, sestavování s testováním pak budou probíhat přímo na terminálu ECT Delta v Rotterdamu. Diverzifikace v oblasti automatizace přístavních zařízení podtrhuje závazek společnosti Huisman poskytovat špičková řešení v různých odvětvích s využitím vlastních technických a výrobních zkušeností.

(lan)

Foto: Huisman

spinner