​IATA: Vlády musí usnadnit obnovení mezinárodní mobility

​IATA: Vlády musí usnadnit obnovení mezinárodní mobility

1.12. - Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) vyzvalo vlády, aby přijaly jednoduchá, předvídatelná a praktická opatření, která by bezpečně a účinně usnadnila obnovení mezinárodního cestování po opětovném otevření hranic.

Konkrétně IATA vyzvala vlády, aby se zaměřily na tři klíčové oblasti: zjednodušené zdravotní protokoly; digitální řešení pro zpracování zdravotních průkazů;

opatření covid-9 úměrná míře rizika s procesem průběžného přezkumu.

Vize odvětví pro řešení této složité situace je nastíněna v nově vydaném strategickém dokumentu „Od restartu k obnově: Návrh na zjednodušení cestování“.

„Vzhledem k tomu, že vlády zavádějí procesy pro znovuotevření hranic v souladu s tím, co se dohodly v ministerské deklaraci Přijaté na Konference ICAO na vysoké úrovni o covidu-19, pomůže jim tento plán s osvědčenými postupy a praktickými úvahami. V příštích měsících musíme přejít od otevírání jednotlivých hranic k obnovení globální sítě letecké dopravy, která může znovu propojit komunity a usnadnit hospodářskou obnovu,“ řekl Conrad Clifford, náměstek generálního ředitele IATA.

Cílem plánu je usnadnit účinné obnovení globálního spojení. „Musíme mít zavedeny procesy, které umožní bezpečně a efektivně řídit obnovení mezinárodní dopravy po otevření hranic. Po více než 18 měsících zkušeností s provozem pandemie a zpětné vazby od cestujících víme, že je nezbytné zaměřit se na jednoduchost, předvídatelnost a praktičnost. Taková dnešní realita není. Vlády po celém světě zavedly více než 100 000 opatření souvisejících s covid-19. Tato složitost je překážkou globální mobility, kterou ještě zhoršuje nejednotnost těchto opatření mezi státy," řekl Conrad Clifford.

(lan)

Foto: LAN

spinner