​Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu přeložky silnice I/36 Časy – Holice

​Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu přeložky silnice I/36 Časy – Holice

14.6. - Ředitelství silnic a dálnic včera zahájilo výstavbu silnice I/36 Časy – Holice. Nová komunikace bude plnit nejen funkci silnice I. třídy, ale také dálničního přivaděče z nové úseku D35 ve směru na Holice.

„Nová přeložka umožní díky příznivým směrovým a výškovým parametrům trasy plynulejší a bezpečnější jízdu. Problematické jsou nyní zejména zatáčky v blízkosti kostela v Horních Ředicích, které budou přestavbou silnice do nové trasy odstraněny. Oddálením přeložky od stávající obytné zástavby dojde také ke snížení imisní a hlukové zátěže v obci,“ představil novou stavbu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Ve finální přípravné fázi je i druhý dálniční přivaděč v podobě silnice I/36, který povede z dálnice D35 směrem na Pardubice a který bude zároveň sloužit jako obchvat obce Sezemice. Na stavbu se dokončuje majetkoprávní příprava a připravuje se výběrové řízení na zhotovitele, aby mohla být stavba v příštím roce zahájena.

Ředitelství silnic a dálnic aktuálně realizuje celkem 234 kilometrů nových staveb. Jedná se o 151 km dálnic a 83 km silnic I. třídy.

(lan)

Foto: ŘSD

spinner