České dráhy posilují svoji pozici v digitálním prostředí

České dráhy posilují svoji pozici v digitálním prostředí

11.7. - Na nedávném CEO Summitu velkých železničních dopravců v Evropě, který se konal ve švýcarském Bernu, prezentoval Michal Krapinec, předseda a generální ředitel Českých drah, novinky v mobilní aplikaci Můj vlak a sdílel úspěchy aplikace s ostatními šéfy evropských železničních dopravců.

„Společně s představiteli SBB, DB, NS, MÁV, ÖBB, SNCB a SNFC se zaměřujeme na rozvoj v oblasti digitalizace služeb tak, abychom maximálně uspokojili potřeby našich cestujících. Aplikace Můj vlak, která se těší obrovské popularitě, má více než 1,2 milionu aktivních uživatelů a v AppStore dosahuje skvělého hodnocení 4,7 z možných pěti. Tento úspěch potvrzuje také ocenění Digital Champion Award 2023, které jsme letos na jaře získali v Londýně,“ řekl Michal Krapinec.

Jednou z hlavních výhod digitalizovaných prodejních kanálů Českých drah je fakt, že cestující již nepotřebuje fyzickou ani digitální jízdenku. Při kontrole stačí průvodčímu sdělit jedinečný kód, který je nedílnou součástí jízdenky. Aplikace Můj vlak také poskytuje cestujícím notifikace ohledně změn a mimořádných událostí, které se týkají jejich vlakového spojení.

„České dráhy se zavazují k dalším investicím do digitalizace svých služeb s cílem ještě více zjednodušit a zlepšit služby cestujících ČD. Do roku 2025 plánujeme prodávat každou druhou jízdenku online a do roku 2035 chceme mít online prodejem pokryto 75 % všech jízdenek. Srovnání se zahraničím ukazuje, že jsme na správné cestě, a proto budeme i nadále investovat do aplikace Můj vlak a digitalizace,“ prezentoval další trendy v oblasti prodeje a servisu Michal Krapinec.

(pav)

Foto: České dráhy

spinner