Evropský tým Prologis se zúčastní výzvy Stelvio for Life

24. srpna 2021
V sobotu 28. srpna se tým Prologis z celé Evropy opět zúčastní výzvy Stelvio for Life – charitativního výstupu v délce 21 km po ikonickém Passo dello Stelvio v Itálii s cílem podpořit možnost univerzálního přístupu k cílené léčbě konkrétních typů rakoviny na základě individuálních profilů DNA.

„Máme tak trochu zpoždění,“ objasnil Han Hoestra, ředitel pro správu majetku společnosti Prologis Europe. „Účast je samozřejmě velmi osobní záležitostí. I samotná událost však představuje klíčový způsob, jímž je podporováno základní poslání této nadace. Jelikož se akce nemohla vloni uskutečnit kvůli pandemii COVID-19, ještě více si jejího konání letos jak my, tak sponzoři i organizátoři vážíme, což potvrzuje i podpora, které se nám na naší misi dostalo a která dosahuje rekordní výše,“ doplnil.

Letošní ročník je výjimečný rozsahem odezvy, které se mu dostalo, i způsobem, jímž je organizován. Na sestavení týmu a získání finančních prostředků měli organizátoři necelé dva měsíce, i přesto částka, již se podařila vybrat od sponzorů i kolegů, předčila očekávání. Zvyšování povědomí a podpora nadace Stelvio for Life jako životně důležité charitativní organizace je velice významné.

Výtěžek z akce jde na podporu poslání nadace – identifikovat nejefektivnější způsoby léčby a minimalizovat vedlejší účinky. K tomu dochází ve spolupráci s Centrem personalizované léčby rakoviny (CPCT), které kromě nalézání shod profilů DNA s úspěšnými léčbami také iniciuje mezinárodně zaměřenou studii Drug Rediscovery Protocol (DRUP). Tato studie je určena pro pacienty, kteří nemají možnost léčby. Klade si za cíl zjednodušit přístup ke schváleným cíleným terapiím a vytvořit novou generaci metodiky biopsie tumorů.

Prologis je součástí této akce již 9 let, od samotného jejího vzniku. Bude se jí účastnit, dokud to bude třeba. Nejen snahy jednotlivých účastníků jsou úžasné, přínos je ještě větší díky našim skvělým sponzorům, kteří už pomohli překonat původně stanovené cíle.

spinner