Česká logistická asociace (ČLA) už od roku 1993 usiluje o to, aby české veřejnosti představila logistiku jako účinný nástroj řízení a rozvoje firem. O činnosti asociace, o jejích výhledech do budoucna i o situaci české logistiky jsme hovořili s tajemníkem ČLA ing.
Spedice, logistika
ING. KAREL ŘEHÁK (ČLA) PRO DN
„Úroveň logistiky v oblasti malého a středního podnikání je dosud velmi nízká“
World Cargo Alliance (WCA), globální síť nezávislých logistických a spedičních firem, uspořádala v únoru již pošesté svou výroční světovou konferenci – tentokrát v thajském Bangkoku.
V druhé polovině června otevřela česká developerská společnost Nový Karlín Development Partners (NKDP) mezi obcemi Zdiby a Klecany u severního okraje Prahy při dálnici D8 první část nového logistického areálu Northpoint D8 Distribution Park.
„Očekávám postupné a stálé zhoršování podmínek na přechodech“
Štefan Petergáč (SHSCA) pro DN
Úsilí Svazu hraničních speditérů a celních agentů (SHSCA) přimět jednotným postupem státní orgány, aby se ve větší míře podílely na řešení problematiky útlumu celní spedice, zřejmě selhalo.
Vývoj českého spedičního a logistického sektoru se po vstupu České republiky do Evropské unie nebude lišit od vývoje v západní spedici či ve státní celní sféře. Naznačilo to rekordně navštívené zasedání pracovní skupiny pro celní věci Svazu spedice a logistiky ČR, které se v únoru uskutečnilo v Praze za řízení předsedy skupiny Stanislava Šucha (ČSAD Hodonín).
Pokud se Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR nezačne do konce příštího týdne zabývat kompenzacemi pro stovky speditérů, kteří budou po vstupu země do EU propuštěni, hodlají spediční firmy v příštím týdnu pokračovat v protestních akcích.
ING. FRANTIŠEK ZUGAR (SHSACA) PRO DN
„Ukončení práce celní spedice před vstupem do EU by ochromilo celní řízení“
První den po vstupu České republiky do Evropské unie k 1. květnu přijdou o zaměstnání na tři tisíce pracovníků celní spedice. Svou práci přitom musí vykonávat až do posledního dne před vstupem země do unie, tedy do 30.
Nemovitosti pro logistiku
ČR zlepšuje své postavení na evropském logistickém trhu
Česká republika si mezi středoevropskými zeměmi vede nejlépe na trhu logistických nemovitostí. V celoevropském měřítku jí patří páté místo. Za atraktivní distribuční lokalitu je považována především díky snadnému přístupu a cenám.
Ing. Zdeněk Franek (ČANL) pro DN
„Uplatňováním logistických principů hledáme společně úspory“
Česká asociace nákupu a logistiky (ČANL) hodlá zvyšovat efektivitu nákupních a logistických činností podniků a institucí v České republice, zlepšovat profesní podmínky pro vykonávání funkce manažera nákupu a logistiky a podporovat zavádění progresivních metod a technologií do nákupních a logistických procesů.
Roman Titz (Euralog) pro DN
„Euralog bude nabízet kompletní škálu logistických služeb“
Na přelomu roku založilo šest dopravních firem (ČSAD Hodonín, Bohemia Cargo, CM Transport Tachov, Jipocar Transport, Probo Trans a Vladimír Šmídl – Tranport Žamberk) společnou obchodní společnost s názvem Euralog.