Balíkové služby

Zeptali jsme se Ing. Matyáše Vitíka, tiskového mluvčího České pošty

V jakém stádiu je budování nového třídícího centra v Mošnově?

Balíkový přepravce GLS spouští v Česku vlastní samoobslužné boxy

22.11. - Mezinárodní balíkový přepravce GLS se připravuje na zvýšený nápor v souvislosti se slevovou akcí Black Friday a rozšiřuje svoji síť výdejních míst o vlastní samoobslužné boxy, tzv. GLS Parcel Boxy. V pilotním provozu jich pro letošní sezonu bude 85, a to napříč celou republikou. Další budou rychle přibývat. Přepravce na jejich vývoji spolupracoval s českou výrobní firmou Alfa3. GLS tak reaguje na zvýšenou poptávku před vánoční sezónou a zároveň rychle rostoucí oblibu balíkomatů. Podle průzkumu z jara letošního roku tuto formu převzetí balíků v současnosti aktivně využívá již každý pátý Čech.

​DPD testuje rojové roboty pro depo budoucnosti

Autonomní vozidla, která se rojí po podlaze haly rychlostí až deset metrů za sekundu a ukládají zásilky s přesností na míru: na první pohled to může znít jako sci‑fi, ale v depu 250 společnosti DPD v Kolíně nad Rýnem ve čtvrti Porz se to již stalo realitou.

​Elektronické obchodování stále běží, globální změny však již pociťuje

Boom e‑commerce, který podpořila pandemie koronaviru, začíná zpomalovat. A blíží se vánoční sezóna, na kterou se firmy připravují s velkým předstihem. Letos však vstupuje do hry řada faktorů, jejichž vývoj se dá těžko odhadovat. To vše představuje pro obor e‑commerce a logistiku výzvy, na které je třeba reagovat.

​Společnost Bevy.city získává investici milion eur

12.11. – Český logistický startup Bevy.city přináší udržitelný a ekologický model rozvážení zboží v oblasti last-mile-delivery během přepravní špičky. Do rigidního oboru přináší dynamický model plánování tras, čistou elektromobilitu nebo pokrytí doručovacích špiček. Na svůj rozvoj a expanzi získává investici 1 milion eur (necelých 25 milionů korun) od českého venture kapitálového fondu Nation 1.

​UPS Healthcare zdvojnásobila prostory v Ostravě

10.11. – Společnost UPS více než zdvojnásobila velikost svého logistického centra UPS Healthcare v Ostravě a vytvořila až 50 nových pracovních míst. V areálu rozšířeném o 6000 metrů čtverečních, který odpovídá požadavkům správné distribuční praxe (GDP), se nachází prostory s kontrolovanou teplotou pro přepravu a skladování léků a biologických látek citlivých na výkyvy teploty.

​Společnost DPD opět obhájila svou pozici v soutěži TOP odpovědná firma

10.11. – Společnost DPD, součást sítě balíkové přepravy v Evropě DPDgroup, opět obhájila svoji pozici v soutěži TOP odpovědná firma vyhlašované organizací Byznys pro společnost. V žebříčku nejodpovědnější velká firma v ČR se opět umístila ve vyhlašované TOP 25, tentokrát na 18. místě.

​Autoklub ČR zajišťuje školení pro řidiče PPL CZ

9.11. – Autoklub České republiky rozvíjí na poli zvyšování bezpečnosti silničního provozu a prevence dopravních nehod řadu projektů, od nejmenších účastníků – předškoláků – až po řidiče seniory. Jedním ze segmentů širokého spektra aktivit v této oblasti je také zajištění vzdělávání profesionálních řidičů. V rámci pilotního programu Autoklub ČR navázal spolupráci s jednou z nejvýznamnějších firem na českém trhu v oblasti balíkové logistiky, společností PPL CZ. Pilotní kurz ve spolupráci PPL CZ s Autoklubem ČR se konal již v roce 2021. Pro rok 2022 bylo naplánováno celkem sedm praktických školení pro 200 řidičů PPL CZ. Na podzim probíhají ještě kurzy na polygonech v Příbrami, Vysokém Mýtě a Mostě.

​DPD je jednou z deseti nejudržitelnějších firem v Česku

4.11. – společnost DPD, součást sítě balíkové přepravy DPDgroup, se stala jednou z deseti nejudržitelnějších firem v Česku. Stalo se tak podle prvního nezávislého ratingu ESG (Environment, Social, Governance), který vytvořil uznávaný mezinárodní program CEMS fungující v rámci pražské VŠE, pro Asociaci společenské odpovědnosti. V top desítce je navíc DPD jedinou logistickou firmou.

Packeta: Jsme partnerem pro doručování zásilek do celého světa

Zásilkovnu zná v České republice téměř každý. V současné době především díky červeným Z-BOXům, které jsou dnes „na každém rohu“. Zásilkovna ale není „jen“ česká firma — je součástí skupiny Packeta Group, která doručuje zásilky do 34 zemí.

spinner