​Siemens Mobility instaluje systém CBTC na trať spojující Malajsii a Singapur

​Siemens Mobility instaluje systém CBTC na trať spojující Malajsii a Singapur

23.8. - Společnost Siemens Mobility získala od společnosti RTS Operations zakázku na návrh, instalaci, údržbu a uvedení do provozu zabezpečovacího systému CBTC (Communications-Based Train Control) a systému nástupištních dveří na rychlodráze Johor Bahru-Singapur (RTS). Jedná se o vůbec první případ použití technologie CBTC na přeshraničním železničním spojení. Čtyřkilometrový úsek spojující Johor Bahru v Malajsii a Woodlands v Singapuru bude provozovat společnost RTS Operations, joint venture společností SMRT (provozovatel železnic v Singapuru) a malajsijské společnosti Prasarana (veřejná doprava).

Po dokončení bude schopen RTS Link přepravit přibližně 10 000 cestujících za hodinu v každém směru, což pomůže zmírnit současné přetížení stávajících hraničních přechodů, zlepší přeshraniční spojení a podpoří hospodářské aktivity v regionu. Trať bude rovněž vybavena systémem automatického provozu GoA 4, což je nejvyšší stupeň automatizace, který umožňuje automatické řízení a provoz vozidel bez strojvedoucího.

"Jsme rádi, že jsme dostali příležitost poskytnout naši nejmodernější zabezpečovací technologii pro tento významný regionální projekt, který zajistí důležité dopravní spojení pro téměř 300 000 lidí, kteří denně překračují malajsko-singapurskou hranici při dojíždění za prací," řekl Andre Rodenbeck, generální ředitel železniční infrastruktury společnosti Siemens Mobility, a dodal: "RTS Link bude vůbec prvním přeshraničním spojením, které bude vybaveno technologií CBTC, což mu umožní fungovat s vynikající dostupností, spolehlivostí a komfortem pro cestující, a dále podtrhuje naši vedoucí pozici v oboru automatizovaných zabezpečovacích systémů."

Společnost Siemens Mobility v rámci tohoto projektu využije své řešení Trainguard MT k instalaci CBTC na 4 km železniční trati a také v jedné stanici a řídicím centru (OCC) na hranicích obou států. Kromě toho budou v obou stanicích instalovány nástupištní dveře s obrazovkami a na malajsijské straně bude zřízeno depo, které bude schopno pojmout osm čtyřvozových vlakových souprav. Trainguard MT je vysoce výkonný systém CBTC společnosti Siemens Mobility, který provozovatelům umožňuje maximalizovat kapacitu a propustnost sítě. Technologie založená na rádiovém přenosu poskytuje údaje o poloze a rychlostních podmínkách vozidel v reálném čase, což provozovatelům systému umožňuje bezpečně zvýšit počet vozidel na trati.

Tento projekt je dalším milníkem v partnerství mezi společnostmi Siemens Mobility, Singapurem a Malajsií, které zahrnuje dodávku zabezpečovacích systémů pro několik projektů hromadné dopravy v Singapuru, včetně nedávné zakázky na instalaci zabezpečovacího systému pro automatizované řízení vlaků na trati Jurong Regional Line. V Malajsii společnost Siemens Mobility v současné době pracuje na implementaci systému Trainguard MT pro linku 3 sítě lehkých železnic v údolí Klang.

(lan)

Foto: Siemens Mobility

spinner