Rakouské železnice v pondělí čeká celodenní stávka, dotkne se i spojů s ČR

Rakouské železnice v pondělí čeká celodenní stávka, dotkne se i spojů s ČR

27.11. - Rakouské odbory vida kvůli sporu o platy chystají na pondělí celodenní stávku na železnicích. Dotknout by se měla všech spojů, včetně těch s Českem. Jak na svém webu upozornily České dráhy, mohou se omezení v dálkové dopravě projevit už dnes a také v úterý. Na území ČR mezinárodní vlaky pojedou podle Českých drah bez omezení.

"Dne 28. listopadu 2022 mezi půlnocí a 24. hodinou nepojedou v Rakousku žádné vlaky," uvedly na svém webu odbory. Požádaly cestující o pochopení a solidaritu s 50.000 zaměstnanci na železnici.

Rakouské dráhy ÖBB na internetu pasažéry vyzvaly, aby zrušili všechny cesty, které nejsou nutné, nebo hledali alternativní dopravu. Zároveň poznamenaly, že se ještě dnes uskuteční další kolo vyjednávání se zástupci odborové organizace, aby bylo možné stávku odvrátit.

Také ÖBB upozorňuje, že k výpadkům jednotlivých spojení může dojít už dnes večer a případně i v úterý. "K některým omezením v dálkové dopravě může dojít i před stávkou (27. listopadu), popřípadě den po stávce (29. listopadu)," uvedly na webu České dráhy. "Jízdu mezinárodních vlaků zajistíme v ČR bez omezení," napsal český dopravce na twitteru.

(čtk)

Foto: ÖBB/Max Wegscheider

spinner