Pokřtěn první RegioPanter pro Plzeňský kraj

Pokřtěn první RegioPanter pro Plzeňský kraj

30.11. - Společnost Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation ve středu slavnostně předala Českým drahám první jednopodlažní elektrické jednotky RegioPanter, které budou zajišťovat provoz v Plzeňském kraji. Celkem devět nových RegioPanterů bude sloužit zejména na trati mezi Plzní a Horažďovicemi.

„Nové vlaky významně zvyšují komfort pro cestující. Jsou plně klimatizované, nabízejí připojení k internetu pomocí wi-fi, elektrické zásuvky nebo moderní informační systém. Kromě toho bude vždy alespoň jeden vůz v soupravě disponovat místem pro přepravu osob se sníženou schopností pohybu a orientace,“ řekl Tomáš Ignačák, místopředseda představenstva skupiny Škoda Transportation a člen představenstva Škoda Vagonka.

Na rozdíl od většiny vlaků Českých drah nemají RegioPantery pro Plzeňský kraj klasický modro-bílý korporátní nátěr, ale barevnou kombinaci modré, šedé, zelené a žluté s prvky Plzeňského kraje. Změny barevného řešení se dočkal i interiér. Vzhled vybrali lidé v anketě, kterou uspořádal Plzeňský kraj.

Výroba vozových skříní a jejich povrchová úprava probíhala v závodě v Ostravě. Konečná montáž byla realizována v areálu společnosti Škoda Transportation v Plzni. Od listopadu probíhá postupné předávání jednotek zákazníkovi. Celá dodávka bude dodána v souladu se smlouvou během prosince. Všech devět jednotek bude od začátku příštího roku sloužit na trati mezi Horažďovice předměstí - Plzeň - Kozolupy, se dvěma páry vlaků zajíždějícími až do Pňovan.

Nejen vlaky, ale také tramvaje a trolejbusy

V Plzeňském kraji se mohou cestující těšit také na nové tramvaje, ze Škody Transportation, která vyrobí Plzeňské městské dopravní podniky až dvacet dva nejmodernějších tramvají ForCity Smart. Západočeská metropole se stane po Ostravě druhým českým městem, kde bude sloužit nová generace nejmodernějších škodováckých tramvají. Do Plzně zamíří rovněž nové trolejbusy ze Škody Electric.

(mna)

Foto: Škoda Transportation

spinner