Deutsche Bahn znovu zvažuje prodej dceřiné společnosti Arriva

Deutsche Bahn znovu zvažuje prodej dceřiné společnosti Arriva

18.1. - Německá železniční společnost Deutsche Bahn znovu zvažuje prodej dceřiné firmy Arriva. Informovala o tom agentura Bloomberg, podle níž se společnost při reorganizaci chce soustředit na své hlavní aktivity na německých železnicích. Německý státní železniční dopravce může při případné transakci usilovat o ocenění Arrivy na jednu až dvě miliardy EUR (až bezmála 48 miliard Kč), uvádí obeznámené zdroje.

Deutsche Bahn spolu se svými poradci posuzuje zájem potenciálních kupců. Zájemci zahrnují investiční společnosti i konkurenční dopravce.

Počátkem loňského roku o přípravě prodeje informovala s odvoláním na finančního ředitele Arrivy agentura Reuters. Deutsche Bahn podle ní též zvažuje prodej své logistické divize DB Schenker. V tomto případě by transakce mohla podle dobře informovaných zdrojů logistickou divizi ocenit na přibližně 20 miliard EUR.

Arriva sídlí v britském Sunderlandu a provozuje vlakové a autobusové spojení ve 14 evropských zemích. V České republice provozuje skupina Arriva 2000 autobusů, 38 trolejbusů, 83 vlaků a zaměstnává přes 3500 lidí, uvádí společnost na svém webu.

O prodeji Arrivy, včetně možného vstupu na burzu, agentury a média psaly už na počátku roku 2019. Deutsche Bahn tehdy argumentovala snížením dluhu a investicemi. V květnu německý státní železniční dopravce upustil od vstupu Arrivy na burzu kvůli nejistotě na finančních trzích. Mateřská společnost tehdy dostala v rámci záchranného plánu finanční pomoc od německého státu.

(čtk)

Foto: Arriva

spinner