Vydání 20/2023

Vydání DN č. 20

Výběr článků z DN č. 20 přineseme 12. října.

(red)

Mgr. Jan Rafaj, MBA (SP ČR): Potřebujeme odvážnou vládu a legislativní smršť zákonů, které zjednoduší podnikání

3.10. - Česká ekonomika stagnuje a vláda přichází s řadou úsporných opatření. O zhodnocení stávající situace a o přiblížení představ podnikatelské sféry o tom, co je pro další rozvoj zapotřebí učinit, jsme požádali prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Mgr. Jana Rafaje, MBA. Jak z pohledu SP ČR hodnotíte současnou českou ekonomiku a jaký očekáváte její další vývoj?

PST CLC Mitsui-Soko se zaměřuje na zvyšování efektivity logistických center

2.10. - Společnost PST CLC Mitsui-Soko, která nabízí dopravu, skladování (outsourcing logistiky) a celní služby, v rámci svých logistických center dokončuje projekt přechodu ze dvou na jeden WMS systém, což souvisí se zaměřením firmy na standardizaci logistických procesů a jejich vizualizaci.

​Ecommerce Europe podporuje snahu EK posílit právní rámec pro celní oblast

Ecommerce Europe podporuje ambici Evropské komise posílit prostřednictvím Celního kodexu Unie (UCC) právní rámec pro cla, aby bylo možno lépe reagovat na výzvy, které se objevily v posledních letech.

Vozíky Linde obsluhují jeden z nejvyšších skladů v Česku

2.10. - Bruntálská společnost Macco Organiques, světový výrobce minerálních solí na bázi vápníku a hořčíku, prodává své produkty do více než 80 zemí světa. Tržní úspěch však přinesl i rostoucí nároky na skladové prostory. Macco Organiques proto vybudovala sklad zcela specifických vlastností, pro jehož obsluhu zvolila modulární vysokozdvižné vozíky od Linde Material Handling.

SDT: Získávání dat z plovoucích vozidel se osvědčilo, je důležité v něm pokračovat

4.10. - Několikaletý projekt Ředitelství silnic a dálnic zaměřený na získávání, zpracování a zpřístupnění dat z plovoucích vozidel (FCD – Floating Car Data) ukázal, že se jedná o významný zdroj dopravních dat a informací vhodný pro začlenění do jednotného systému dopravních informaci (JSDI) mající velký potenciál pro další využití.

​Hamburk a MSC navázaly strategické partnerství

Svobodné a hanzovní město Hamburk a společnost MSC Mediterranean Shipping Company S.A. (MSC) uzavřely závazné memorandum o porozumění týkající se strategického partnerství v souvislosti s Hamburger Hafen und Logistik Aktiengesellschaft (HHLA). Společnost MSC má v úmyslu získat všechny volně obchodovatelné akcie typu A společnosti HHLA a oznámila záměr učinit dobrovolnou veřejnou nabídku převzetí za cenu 16,75 EUR za akcii typu A. Společnost HHLA má být provozována jako strategický společný podnik, v němž město Hamburk bude držet podíl 50,1 procenta a společnost MSC 49,9 procenta.

​IRU: Výbor TRAN navrhuje realistickou cestu k dekarbonizaci

IRU vítá hlasování ve Výboru Evropského parlamentu pro dopravu a cestovní ruch (TRAN) o nových normách CO2pro těžká nákladní vozidla, které stanoví realistické tempo dekarbonizace silniční dopravy a zachová základní technologické možnosti, mezi něž budou patřit bateriové elektrické motory, motory s vodíkovými palivovými články a spalovací motory na bázi uhlíkově neutrálních paliv nebo vodíku, v souladu s potřebami a požadavky tohoto odvětví.

Ing. Jana Mlkvá: ČD Cargo Logistics je dnes pro mladé lidi atraktivním zaměstnavatelem

27.9. – Společnost ČD Cargo Logistics, a.s., dceřiná společnost ČD Cargo, a.s., nabízí komplexní logistické služby se zaměřením na přepravu po železnici a návazné dopravní módy. Na co se zaměřuje v současné době, to nám přiblížila předsedkyně představenstva ČD Cargo Logistics Ing. Jana Mlkvá.


​DHL: Změny ve zdravotnictví mají dopad i na dodavatelské řetězce

Rychlá transformace zdravotnického odvětví urychluje také změny v logistice. Hráči v tomto oboru musejí přehodnocovat své metody doručování i celý koncept dodavatelského řetězce. Společnost DHL nyní zveřejnila odbornou zprávu s názvem Poskytování zdravotní péče nové úrovně (Delivering Next-Level Healthcare).

spinner