Vydání 11/2019

Do Mnichova se chystá více než 2300 vystavovatelů z celého světa

Příští týden se po dvou letech do Mnichova vrací největší veletrh dopravy a logistiky. Letošní přehlídky nejnovějších trendů, výrobků a služeb z dopravního a logistického sektoru se zúčastní 2360 vystavovatelů z celého světa. Žádný z významných hráčů na trhu nesmí letos v Mnichově chybět, aby mohli diskutovat o příležitostech Evropy na pozadí čínské iniciativy Nové hedvábné stezky, způsobech řešení nedostatku kvalifikovaných pracovníků či jak si poradit s problémy týkajícími se městské logistiky. Hovořit se určitě bude i o specifických trendech v oblasti logistiky a silniční, železniční, vodní a letecké dopravy.

České a slovenské firmy představí v Mnichově logistické služby, online aplikace i kolejová vozidla

Už příští týden se otevřou brány mnichovského výstaviště, aby přivítalo první návštěvníky veletrhu transport logistic 2019. Na letošním, 17. ročníku nechybějí ani zástupci českých a slovenských firem z oblasti dopravy, logistiky či informačních technologií. Těsně před začátkem veletrhu jsme se jich zeptali, jaké novinky a zajímavosti do Mnichova přivezou a co od prezentace na veletrhu očekávají.

  • 1.Co zajímavého budete letos v Mnichově na veletrhu transport logistic 2019 prezentovat?
  • 2.Co od účasti na veletrhu očekáváte?

DACHSER bude v Mnichově prezentovat urban logistics

Mezinárodní logistický provider DACHSER představí na veletrhu transport logistic v Mnichově svá řešení pro Logistiku 4.0. Multimediální zážitek na veletržní expozici přinesou témata budoucnosti od IT přes technologie pro Průmysl 4.0 a bezpečné globální supply chainy až po řešení pro urban logistics – městskou logistiku. Ta je v současné době díky globálním změnám i sílícímu tlaku na ochranu městského prostředí v logistice žhavým tématem.

V Ostravě se chystá jubilejní přehlídka železniční techniky a technologií i odborná konference

Tři červnové dny patří již tradičně v Ostravě všem příznivcům železnice. Letošní jubilejní, 20. ročník mezinárodního veletrhu drážní a manipulační techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy Czech Raildays proběhne od 11. do 13. června v areálu nákladového nádraží železniční stanice Ostrava hlavní nádraží. Součástí této jediné akce svého druhu v České republice bude také dvoudenní odborná konference zaměřená na aktuální stav budování moderní železnice v České republice. Záštitu nad veletrhem převzal primátor Ostravy Tomáš Macura, konference se uskuteční pod záštitou předsedy podvýboru pro dopravu Parlamentu ČR Martina Kolovratníka.

Dva aktuální trendy v námořní dopravě: méně síry v lodním palivu, více hi-tech

Přísnější limit pro obsah síry v lodním palivu od roku 2020, digitalizace, projekt Nové hedvábné stezky, kratší plavby přes výhledově nezamrzající arktické oblasti – to vše patří mezi nejdiskutovanější témata v námořní dopravě. Rovněž je nutné zmínit ekonomická i technická omezení ve stavbě námořních lodí, která se podepsala na zastavení trendu stavět stále větší kontejnerová plavidla.

Plzeňské hlavní nádraží prošlo rekonstrukcí

Po více než dvou letech stavebních prací má budova hlavního nádraží v Plzni a přilehlá infrastruktura podobu, která odpovídá jejímu významu v dálkové i regionální železniční dopravě. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v polovině května slavnostně ukončila celkovou přestavbu a modernizaci stanice. Práce začaly v prosinci roku 2016 a celkové náklady na modernizaci přesáhly 1,3 miliardy Kč.

Elektrifikovaná dálnice má do budoucna pro těžkou dopravu velký potenciál

Nulová uhlíková stopa v místě provozu, tišší vozidla, skvělé jízdní vlastnosti a žádné emise výfukových plynů. Průběžné nabíjení na elektrifikovaných dálnicích tak podle společnosti Scania představuje obrovský potenciál pro těžkou nákladní dopravu.

spinner