Vydání 9/2019

Automatizace v logistice se stále více prosazuje i v České republice

Automatizovaná řešení, která dokáží logistiku zrychlit a nahradit část lidské pracovní síly, stále častěji pronikají do skladů i výrobních podniků. Automatizace je také nejčastěji skloňovaným slovem v souvislosti s Průmyslem 4.0 a budoucností logistiky. Zabydluje se tento fenomenální trend už i v České republice? A jak se developeři a logistické firmy na rychlejší nástup automatizovaných systémů připravují?

Co přinesl duben 2019 v dopravě

„Je to ale paradox!“ Pan prezident Havel by mohl použít svůj oblíbený výrok při pohledu na současné světové letectví. Jen připomenutí: Václav Havel po studiu několika semestrů dopravy na ČVUT byl vcelku nedaleko od situace stát se dopravním inženýrem…

Extra ochrana vozíků Linde proti výbuchu není běžně patrná

Průmyslové vozíky používané v prostředí, v němž hrozí nebezpečí požáru nebo výbuchu plynů, par či prachu, musí splňovat zvláštní bezpečnostní požadavky. Společnost Linde Material Handling nedávno představila nejnovější generaci vysoce výkonných retraků s EX ochrannou ideálních pro nebezpečné prostředí.

Největší rizika dodavatelských řetězců? Restrukturalizace výroby a nedostatek surovin

V rychle se rozvíjejícím rizikovém prostředí dodavatelských řetězců je úspěšné posuzování rizik velkou výzvou pro společnosti ve všech odvětvích. Výroční zpráva o rizicích Resilience360, kterou v dubnu zveřejnila společnost DHL, vychází ze zkušeností a přehledu vnitropodnikových analytiků, kteří každý den sledují stovky rizikových událostí.

​​DHL Express otevře na lineckém letišti třídicí centrum

Nizozemská společnost VanRiet Material Handling Systems se podílela na největším stavebním projektu DHL Express v Rakousku: výstavbě nového moderního balíkového centra v Linci. Zařízení s plochou 9000 m2 má být uvedeno do provozu v nejbližší době.

P3 staví v Mladé Boleslavi, haly obsadí dodavatelé Škody Auto

Čím blíže je zázemí dodavatele k výrobnímu závodu, tím jsou firmy spokojenější, protože tím šetří čas, náklady i přepravní kapacity. Produkce největší tuzemské automobilky Škoda Auto roste, a tak přibývá i firem, které chtějí své sklady umístit co možná nejblíže jejímu závodu. Pro nové i stávající nájemce v průmyslovém parku P3 Mladá Boleslav tak vznikne přes 23 000 m²  nových prostor určených pro skladování a výrobu

M-commerce je v celé Evropě na vzestupu, e-commerce v Česku ovlivňuje třetina zákazníků

Podíl online nákupů přes mobilní zařízení neustále roste. Vyplynulo to z každoročního nejkomplexnějšího průzkumu přepravní společnosti DPDgroup. M-commerce zaznamenala mezi lety 2016 a 2018 nárůst o 10 procent na celkových 54 procent.

IVECO New Daily s větším výkonem a menší spotřebou

Společnost IVECO představila v dubnu v Turíně svůj nový model New Daily, který je podle výrobce prvním vozidlem ve svém segmentu, jež splňuje emisní normy Euro 6D / Temp a nabízí udržitelnost spolu s vyšším výkonem a úsporou paliva.

Metrans během roku nakoupí deset lokomotiv Vectron

Operátor kombinované dopravy a provozovatel kontejnerových terminálů METRANS objednal deset lokomotiv typu Vectron MS od společnosti Siemens Mobility Česká republika. Výroba lokomotiv bude probíhat v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu a dodávky by měly probíhat od konce letošního roku do jara 2020. METRANS plánuje nasazení nových lokomotiv v přeshraničním provozu v rámci regionu střední a východní Evropy.

​​​ČD Cargo a RŽD Logistics podepsaly memorandum o spolupráci

V polovině dubna proběhl v Moskvě už 24. ročník odborného veletrhu dopravy, logistických služeb a technologií TransRussia 2019, kterého se podle údajů organizátorů zúčastnilo skoro 400 vystavovatelů z 29 zemí. Veletrh a doprovodný program, který mimo jiné čítal pět konferencí se 190 řečníky, navštívilo skoro 19 tisíc odborníků a zájemců o dopravu, logistiku a další přidružené obory.

spinner