Metrans během roku nakoupí deset lokomotiv Vectron

Metrans během roku nakoupí deset lokomotiv Vectron

Operátor kombinované dopravy a provozovatel kontejnerových terminálů METRANS objednal deset lokomotiv typu Vectron MS od společnosti Siemens Mobility Česká republika. Výroba lokomotiv bude probíhat v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu a dodávky by měly probíhat od konce letošního roku do jara 2020. METRANS plánuje nasazení nových lokomotiv v přeshraničním provozu v rámci regionu střední a východní Evropy.

„Máme radost, že rozšíříme vozový park METRANS o deset vícesystémových lokomotiv Vectron společnosti Siemens Mobility. Podtrhuje to naše ambice v dalším růstu společnosti a schopnosti pružněji reagovat na přání našich zákazníků. Lokomotivy Vectron jsme si vybrali, protože jsou moderní, zcela bezpečné a šetrné k životnímu prostředí,“ řekl výkonný ředitel skupiny METRANS Peter Kiss.

„Jsme přesvědčeni, že nové lokomotivy Vectron umožní společnosti METRANS splnit současné i budoucí požadavky na přepravu a pomohou úspěšně realizovat její dlouhodobé plány. Lokomotivy Vectron sklízejí už od svého uvedení na evropský trh úspěch a těší nás, že právě se společností METRANS budeme slavit jubilejní, 900. lokomotivu Vectron na trhu,“ dodal ředitel Siemens Mobility Česká republika Roman Kokšal.

Lokomotivy pro METRANS budou mít výkon 6400 kW a dosahovat maximální provozní rychlosti 160 km/h. Budou vybaveny potřebnými národními vlakovými zabezpečovači včetně evropského zabezpečovače ETCS. Lokomotivy jsou schváleny pro provoz v České republice, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku a na Slovensku a je možný budoucí upgrade pro Bulharsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Rumunsko, Slovinsko a Srbsko.

Údržba nových lokomotiv bude probíhat v dceřiné společnosti skupiny METRANS v Kolíně, METRANS DYKO Rail Repair Shop. Siemens Mobility disponuje centrálním skladem náhradních dílů, kde lze v případě potřeby objednat komponenty s garantovanou dostupností a dodáním do dalšího pracovního dne, aniž by musel zákazník držet vlastní objemné zásoby náhradních dílů. V neposlední řadě má zákazník možnost využívat pro svůj vozový park dálkový monitoring diagnostiky či servisní síť partnerských dílen Siemens Mobility po celé Evropě.(mna)

Foto: Siemens

spinner