SOR Libchavy uspěl v tendru na dodávku autobusů na Slovensko

SOR Libchavy uspěl v tendru na dodávku autobusů na Slovensko

6.3. - Český výrobce autobusů SOR Libchavy uspěl v jedné ze dvou částí tendru slovenského dopravce SAD Prešov na dodávku nízkopodlažních příměstských autobusů. S dopravcem už firma podepsala rámcovou smlouvu, vyplývá z registru slovenských veřejných zakázek. "Je to pro nás významná zakázka, rozhodně není minoritní," řekl generální ředitel společnosti Jaroslav Trnka.

Český podnik vyhrál soutěž na dodávku předpokládaného počtu 30 nových autobusů v délce 10,5 metru. Celková hodnota zakázky činí 6,98 milionu EUR (194 milionů Kč) včetně daně z přidané hodnoty.

V soutěži o zmíněnou zakázku, o jejímž vítězi rozhodla nižší cena, český výrobce těsně porazil slovenského dodavatele autobusů značky IVECO, společnost Tempus-Trans.

Tempus-Trans naopak uspěl proti SOR Libchavy v druhé části tendru SAD Prešov na dodávku rovněž 30 příměstských autobusů v délce 11,5 metru. Hodnota této části zakázky činí 7,1 milionu EUR (téměř 180 milionů Kč).

V roce 2017 SOR Libchavy podepsal s bratislavským městským dopravcem DPB smlouvu na dodávku 60 nových autobusů a 18 elektrobusů v celkové hodnotě přes 27 milionů EUR (683 milionů Kč).

(čtk)

Foto: SOR Libchavy

spinner