​Bezplatná autobusová linka S1 spojila střed Plzně s nákupním centrem na severním okraji města

​Bezplatná autobusová linka S1 spojila střed Plzně s nákupním centrem na severním okraji města

4.2. - Dopravce AKV bus, a. s., divize Plzeňsko (dříve ČSAD autobusy Plzeň) provozuje nově autobusovou linku S1 městské hromadné dopravy v Plzni. Linka spojuje plzeňské Centrální autobusové nádraží s nákupním areálem S1 Center, které se nachází na severním okraji západočeské metropole na Košutce. Objednatelem linky je obchodní zařízení S1 Center Plzeň. Cestující se svezou zdarma.

Ze zastávky CAN Husova jezdí autobusy přes přestupní uzel v sadech Pětatřicátníků a míří na Severní předměstí. Obslouží přitom postupně městské části Vinice, Lochotín, Bolevec a Košutku. Po trase jsou zastávky CAN Husova, Sady Pětatřicátníků, Lochotínský pavilón, Hodonínská, Brněnská, Amfiteátr, Sokolovská, Severka, Žlutická, Krašovská, Hokejová hala a NC Studentská.

„Na základě požadavku města Plzně jsou zastávky v úseku CAN Husova až NC Studentská, tedy ve směru k S1 Center Plzeň pouze pro nástup, v opačném směru pak naopak pouze pro výstup,” sdělil vedoucí dopravy AKV bus, a. s., divize Plzeňsko Zbyněk Hupák.

Autobus linky S1 jezdí každý den v intervalu 120 minut od osmi ráno až do podvečerní půl šesté. Z CAN vyjíždí v 8:00, 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00 hodin. Od S1 Center pak vyráží nazpět v 9:00, 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00 hodin. V autobuse se neplatí jízdné. Dopravce na linku nasadil nízkopodlažní vůz.

(lan)

Foto: AKV bus, a. s.

spinner