Autosalón Nitra 2009

Nitranský autosalon navzdory krizi představil řadu novinek

Na začátku října se v Nitře uskutečnil sedmnáctý ročník prestižního slovenského Autosalonu. Podobně jako jiné výstavy ve světě jej poznamenala globální ekonomická krize, organizátorům se však i tak pro návštěvníky podařilo zajistit řadu velmi zajímavých expozic a mnoho novinek.

Celkem se na autosalonu představilo 147 vystavovatelů, z toho 21 zahraničních. Pro návštěvníky připravili průřez současnou nabídkou osobních a užitkových vozidel, autobusů, autopříslušenství i garážové a servisní techniky. Většina novinek se sešla v kategorii osobních vozidel, ale ani v segmentu v segmentu užitkových vozidel nebyli návštěvníci zcela ochuzeni. Jediným zástupcem velké sedmičky výrobců užitkové techniky byl ovšem italský výrobce Iveco. Do Nitry přivezl ucelenou přehlídku patnácti modelů včetně své poslední novinky s označením EcoDaily.

Souběžně s autosalonem se konala také středoevropská výstava silniční dopravy Certas Nitra, která nabídla novinky z oblasti komunální techniky. V rámci doprovodného programu se v Nitře dále uskutečnila mezinárodní konference znalců z oboru silniční dopravy a mezinárodní konference o homologaci, zkoušení a kontrole vozidel.

132 tisíc návštěvníků

Vzhledem ke stávající obtížné situaci v automobilovém průmyslu a otazníkům kolem brněnského veletrhu Autotec 2010 nitranský autosalon poskytl slovenským i českým návštěvníkům dobrou příležitost, aby na jednom místě zhlédli alespoň část z aktuální nabídky techniky pro silniční dopravu. Podle statistik pořadatele této možnosti využilo na 132 tisíc návštěvníků.

Další, osmnáctý ročník Autosalónu Nitra je naplánován na 8. až 13. září příštího roku. Bude zařazen i do prestižního kalendáře výrobců automobilů O.I.C.A.

(lan) www.agrokomplex.sk

spinner